Dešimtyje likusi BFA intriguojančiame mače iškovojo pergalę!

Pirmos lygos rezultatyviame ir intriguojančiame XIII ture „Baltijos futbolo akademijos“ ekipa atsitiesė po dviejų pralaimėjimų ir 4:2 (2:0) įveikė Plungės „Babrungą“. Svečiai iš Žemaitijos panaikino po Martino Perveinio dublio įgytą pranašumą, tačiau dešimtyje likusi BFA sugebėjo atsitiesti ir dar kartą persverti žaidimo rezultatą dviem įvarčiais.

Jau pačioje rungtynių pradžioje, 6 min. BFA pavyko pasižymėti ir nutraukti dviejų rungtynių „sausrą“, kurios metu Andžėjaus Falčiko ir Seržo Tatiefango ekipai pasižymėti niekaip nepavyko. „Babrungo“ vartininko Douglas Morales klaida pasinaudojęs Martin Perveinis perėmė kamuolį ir nukreipė jį į vartų tinklą – 1:0.

11 min. kapitonas Lukas Valvonis tolimu ir stipriu baudos smūgiu sukėlė rimtą pavojų D. Morales vartams, visgi kamuolys skriejo šalia vartų.

15 min. M. Perveinis, kuris praėjusį mėnesį dalyvavo Turino „Torino“ peržiūroje, įrodė, kodėl į jį italai atkreipė dėmesį. Puolėjas pademonstravo savo talentą gražiu smūgiu po L. Valvonio perdavimo nukreipęs kamuolį į dešinįjį vartų kampą ir pelnė dublį – 2:0.

Po praleistų įvarčių „Babrungas“ kūrė atakas, tačiau vartuose stovėjęs BFA vartininkas Ernestas Černiavskis ir L. Valvonio sustyguota gynybos linija puikiai tvarkėsi su varžovų išpuoliais.

Dar vieną progą BFA turėjo kai į priekį pasileido, bet prie vartų kamuolio nesuvaldė saugas iš Nigerijos Bashiras Abduallahi. M. Perveinis toliau aktyviai draskė „Babrungo“ gynybą, dar vieną jos smūgį atrėmė vartininkas.

Traumą gavusį B. Abdullahi pakeitęs BFA puolėjas Junior Tsanou po perdavimo kamuolį pabandė nukreipti į vartus, tačiau smūgis buvo per silpnas ir „Babrungo“ vartų sargas jį nesunkia atrėmė.

Jau netrukus įvartis galėjo skirti į BFA vartus, kai arbitras nefiksavo nuošalės ir „Babrungo“ žaidėjo paleistas kamuolys, laimei, atsimušė į virpstą.

Antroje rungtynių dalyje svečiai iš Žemaitijos daugiau kontroliavo kamuolį, per vieną jų išpuolį gražiai savo vartus nuo smūgio išgelbėjo ir užtikrintą žaidimą pademonstravo E. Černiavskis, kitas „Babrungo“ smūgis skriejo šalia vartų.

Tuo metu BFA varžovus stengėsi užklupti greitomis atakomis, vienos jų metu M. Perveinio, kuris su 5 įvarčiais vejasi rezultatyviausią BFA futbolininką Juaną Sandovalį, aukšto perdavimo baudos aikštelėje niekas nepasiekė.

67 min. varžovą baudos aikštelėje neleistinai sustabdė jau prieš tai geltoną kortelę už ginčus užsidirbęs Andrius Kežūnas. Teisėjas jam parodė antrą geltoną kortelę ir skyrė 11 m. baudinį, kurį Plungės futbolininkai tiksliai realizavo – 2:1.

Dar vienas pavojus kilo po varžovų baudos smūgio, su kuriuo susitvarkė BFA vartų sargas. BFA taip pat užsidirbo baudos smūgį, kurio vėl realizuoti stojo L. Valvonis. Kapitono smūgis buvo galingas ir tikslus, bet aukštai iššokęs vartininkas paskutinę akimirką „ištraukė“ kamuolį.

Situacija vėl apsivertė aukštyn kojomis, kai greitos atakos metu „Babrungas“ 73 min. išlygino rezultatą – 2:2.

Aktyvus buvo antroje rungtynių dalyje pasirodęs J. Sandovalis, tačiau jo smūgis buvo netikslus.

Nors BFA liko dešimtyje, aikštėje to nesijautė ir jau netrukus vaikinai intrigą panaikino.

77 min. BFA parodė gražų žaidimą, kai po J. Tsanou gražaus perdavimo į dešinįjį vartų kampą kamuolį nukreipė Tomašas Gulbickis, kuriam tai antras įvartis Pirmos lygos pirmenybėse – 3:2.

Po kelių min., 82 min., J. Sandovalis gražiai „išmaudė“ gynėją, prasiveržė kairiuoju kraštu ir pelnė 7 savo įvartį čempionate – 4:2, po kurio svečiai jau neatsitiesė, o BFA šventė įtikinamą pergalę.

BFA: E. Černiavskis, L. Valvonis, T. Petkevičius, A. Kežūnas, D. Puzas, B. Abdullahi (nuo 40 min. J. Tsanou), D. Rimpa, T. Gulbicki, I. Kaškelevičius (nuo 61 min. J. Sandovalis), A. Skuratovič ir M. Perveinis (82 min. E. Pavlovskis).

„Babrungas“: D. Morales, l. Gaudešius, E. Mickevičius, A. Barusas, D. Valauskas, V. Birškys, V. Butkus, P. Cancilieri, M. Rusys, D. Kontenis ir M. Skirmantas.

Raudona kortelė: 67 min. A. Kežūnas.