BFA vyr. treneris I. Švabovičius: „Perrašėme akademijos istoriją“

Po dramatiškai pasibaigusio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės II-ojo etapo, kuriame „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) 3:2 (1:1) įveikė Kazlų Rūdos „Šilą“, BFA vyr. treneris Ivanas Švabovičius ir dviejų rungtynių įvarčių autorius Lukas Juodkūnaitis pabrėžė, kad tai istorinis įvykis visai akademijai.

Rungtynių pabaiga susiklostė itin netikėtai: po „Šilo“ vyr. trenerio ir Kazlų Rūdos žaidėjo Ramūno Mačežinsko pašalinimo iš aikštės, emocijų nesuvaldė ir Ričardas Beniušis, kuris taip pat išvydo raudoną kortelę. Antrasis L. Juodkūnaičio įvartis išlygino rezultatą, o protestuodami aikštės šeimininkai tiesiog stovėjo aikštėje ir leido BFA saugui Augustui Aldoniui nieko netrukdomam įmušti lemiamą rungtynių įvartį. Pasak I. Švabovičiaus jis tokių rungtynių nėra matęs per 30 m. trunkančią karjerą.

„Sunku kalbėti, daug emocijų. Perrašėme akademijos istoriją, ši pergalė liks atmintyje ilgam. Neteko dar niekada gyvenime pasiekti tokios pergalės, bet ir po trisdešimt metų futbole būna pirmas kartas (šypsosi). Mes žaidėme, kovojome, tačiau po sprendimų aikštėje įvykiai pasisuko netikėta vaga. Manau, nepaisant visų aplinkybių, reikia emocijas kontroliuoti. R. Beniušis, manau, savęs nesuvaldė, pradėjo skaičiuoti baudos smūgio metrus, kas jau yra geltona kortelė“, – po emocingų rungtynių kalbėjo BFA vyr. strategas.

Kalbėdamas apie savo komandos pasirodymą, I. Švabovičius liko patenkintas pademonstruotu žaidimu.

„Šilas“ kovojo, bet jautėsi lygų skirtumas: čia gavome daugiau tuščių erdvių, daugiau laisvės, bet buvo nelengva. Mūsų komandos pasirodymą vertinu teigiamai, tuo labiau, kad teko prisitaikyti prie natūralios dangos, kas dažnai lemia broką aikštėje. Broko buvo mažai, mums pavyko ir kamuolį palaikyti. Palyginus su čempionato pradžia, mūsų žaidimas gerėja. Su Alytaus „Dainava“ jau pademonstravome gerą futbolą, šiandien taip pat esu patenkintas. Tikiuosi, kad progresą matysiu ir kitose rungtynėse. Tikimės toliau gerinti žaidimą ir pradėti mušti įvarčius. Žinoma, dar reikia laiko. Lauksime kito taurės varžovo, kokį burtai lems, toks bus gerai, o stipresnis varžovas tik didins mūsų jaunos komandos motyvaciją“, – sakė I. Švabovičius.

BFA saugas L. Juodkūnatis taurės rungtynėse pelnė dublį, o antrasis jo įvartis po gražiai realizuoto baudos smūgio rungtynių gale išlygino rezultatą.

„Istorinė pergalė, tiek mums, tiek dėl įvykių aikštėje. Apskritai, tokių rungtynių nedažnai pasitaiko. „Šilas“ žaidė gerai, nebuvo nelengva. Rungtynės buvo įdomios, daug emocijų, daug žiūrovų. Kazlų Rūdai iki rungtynių pabaigos tai buvo šventė.

Uždirbau baudos smūgį, kapitonas Lukas Valvonis leido man jį realizuoti, man pasisekė, įmušiau, bet „Šilas“ supyko dėl teisėjų sprendimų ir nebežaidė, pelnėme paskutinį įvartį. Pirmąjį įvartį pelniau po Eimanto Lotužio perdavimo, iš 16 m. nukreipiau jį į vartų kampą. Anksčiau progų taip pat turėjau, pagaliau įvarčių sąskaitą atsidariau. Įmušti tikiuosi ir Pirmoje lygoje“, – po rungtynių sakė BFA saugas.

Žaidėjas kitame taurės etape tikisi stipraus varžovo.

„Tikimės stipraus varžovo, A lygos klubo. Taurė jau toks turnyras, kur norisi žaisti su geriausiais, pvz. Vilniaus „Žalgiriu“ ar Marijampolės „Sūduva“. Kol kas tai ilgiausias mūsų komandos nueitas kelias. Tikimės, kad jis dar tęsis“, – teigė L. Juodkūnaitis.