BFA vartininkas D. Valeckas „Šiemet esame brandesnė komanda“

Į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro aštuntfinalį patekusi Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) ekipa sužinojo savo priešininkus kitame taurės etape. Vyr. trenerio Haroldo Šidlausko komandą burtai suvedė su akademijos partneriu, A lygoje puikų žaidimą demonstruojančiu Kauno raj. „Hegelmann“. Trečią sezoną ekipoje žaidžiantis 18-etis BFA vartininkas Dominykas Valeckas, kurio ir komandos laukia trys Pirmos lygos išvykos turai, sako, kad šiemet ekipa yra brandesnė.

Praėjusios savaitės gale BFA LFF taurės turnyre susitiko su taip pat Pirmoje lygoje rungtyniaujančiu Plungės „Babrungu“. Tolima išvyka į Žemaitiją užtruko, nes nugalėtojui išaiškinti reikėjo pratęsimo, kuriame ilgą laiką atsilikinėjusi BFA 2:1 (0:1) po Martino Perveinio dublio palaužė varžovus.

Kiekviena pergalė komandai reiškia labai daug. Kiekvienas laimėjimas, nesvarbu ar Pirmoje lygoje, ar taurėje, prideda daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Rungtynės buvo nervingos, pirmame kėlinyje atrodėme kiek pasimetę, praleidome ganėtinai greitą įvartį. Mūsų žaidimas „nesiklijavo“, nepavyko laikytis plano. Tačiau antrajame kėlinyje parodėme visai kitą savo veidą. Iki pat galo tikėjome, kad galime pasiekti įvartį. Jį ir įmušėme,  o pratesimo metu puolėjo individualus meistriškumas leido persverti rezultatą ir laimėti rungtynes“, – nelengvą išvyką prisiminė D. Valeckas.

Šią savaitę ištraukti LFF taurės aštuntfinalio burtai BFA suvedė su Kauno raj. „Hegalmann“, kuris A lygoje šiuo metu užima aukštą trečią lentelės poziciją. Žiemą organizacijos pasirašė bendradarbiavimo sutartį, o keli BFA žaidėjai važiavo stažuotis į „Hegelmann“ treniruočių stovyklą.

„Nuotaikos dviprasmiškos: iš vienos pusės smagu, kad turėsime progą pasivaržyti su lyderiaujančia A lygos komanda, kuri šį sezoną demonstruoja puikų žaidimą. Tačiau, žinant kokios komandos vis dar dalyvauja taurėje, su mielu noru būtume sužaidę ir prieš žemesnėse lygose esančias komandas. Visgi, esame pasiruošę kautis su kiekviena komanda ir pažadame, kad noru ir pasiaukojimu tikrai nenusileisime bei eisime į aikštelę tik dėl pergalės“, – ryžtą demonstravo BFA talentas.

D. Valeckas žaidimo laiką dalijasi su Ernestu Černiavskiu bei Danieliu Bukeliu. Šiemet, palyginus su praėjusiu sezonu, komanda demonstruoja solidesnį žaidimą gynyboje ir praleidžia daug mažiau įvarčių.

„Konkurencija skatina tobulėti ir neužmigti ant laurų, tačiau su savo kolegomis vartininkais labai gerai sutariame ir palaikome vienas kitą. Apskritai, šiemet  į komandą atėjo didesnė branda. Pagrindinis veiksnys, kodėl praleidžiame sąlyginai mažiau įvarčių, yra žaidėjų suvokimas, kad ginasi ne tik gynėjai ir vartininkas, o visa komanda. Komandos draugai suprato, jog teigiamą rezultatą galime pasiekti tik tada, kai žaisime ne sau, o dėl komandos, sirgalių“, – pasakojo BFA komandos  senbuvis, kurs intensyvias treniruotes derina su pasiruošimu brandos egzaminams ir neslepia, kad iššūkių yra tikrai daug.

Pirmoje lygoje BFA (9 vieta, 7 taškai) laukia trijų iš eilės išvykos rungtynių maratonas, kuris prasidės su kol kas lentelės dugne esančiu Panevėžio „Ekranu“ (16 vieta, 2 taškai).

„Važiuosime tik laimėti. Šiemet norime ne tik išsilaikyti pirmajame dešimtuke, bet ir kilti aukščiau. Besidomintys futbolu supranta, kad „Ekrano“ vieta tikrai nėra lentelės dugne. Jų žaidėjai turi potencialo, be to, juos rungtynėse visada labai palaiko sirgaliai, o tai panevėžiečiams pridės dar daugiau noro“, – varžovo nenuvertino BFA vartininkas.

Pirmos lygos 7-ojo turo rungtynės gegužės 14 d., 15.00 val.,  bus žaidžiamos Panevėžio Žemynos progimnazijos stadione.

bfavilnius.lt