BFA U-16 vyksta į tarptautinį turnyrą Italijoje

Gegužės 17-22 d. Italijoje, Perudžijos mieste, vyks jau 9-asis futbolo turnyras „Torneo della pace“, kuriame dalyvaus jungtinė BFA ir Alytaus „Dainavos“ šešiolikmečių komanda. Primename, kad 2022 m. BFA laimėjo šį turnyrą, kuriame buvo pastebėti jau dabar Italijoje žaidžiantys ir profesionalų kontraktus pasirašę akademijos futbolininkai.

Prie Raimondo Vilėniškio vadovaujamų BFA U-16 komandos narių jungsis talentingiausi „Dainavos“ vaikinai, kurie varžysis A grupėje su šeimininkais „Perugia Calcio“, Lvivo FC „Rukh“, „Canadian football club“.

B ir C grupėse varžysis Italijos, Rumunijos, Serbijos, Jungtinių valstijų ir kitos akademijos.

2022 m. tuomet Artūro Švaikevičiaus vadovaujama 2006 m. BFA ir „Dainavos“ ekipa perrašė akademijos istoriją visų nuostabai iškėlę šio turnyro čempionų taurę. Finale vaikinai įveikė šeimininkus AC „Perugia“. Nors italų komandoje žaidė vyresni futbolininkai, Lietuvos šešiolikmečiai 3:1 po Adriano Lickūno dublio ir Patriko Pranckaus realizuoto 11 m. baudinio iškėlė čempionų taurę.

Po šio turnyro skautai pastebėjo komandoje žaidusius vidurio gynėją Luką Klišį ir saugą A. Lickūną, kurie neilgai trukus atsidūrė Italijoje ir šiuo metu yra pasirašę profesionalius kontraktus su „Perugia“ (A. Lickūnas) ir „Genoa CFC“ (L. Klišys). A. Lickūnas jau su vyrų komanda debiutavo Serie C lygoje.

„Iš tiesų nevažiavome tik dalyvauti, važiavome kaip visada laimėti. Turnyras buvo labai įdomus, puikiai suorganizuotas, buvo smagu žaisti su daugybe skirtingų komandų iš įvairių šalių. Finale ir pusfinalyje buvome labai motyvuoti, norėjome įrodyti, kad negalima nuvertinti mažų valstybių. Italai po finalo neslėpė apmaudo. Manau, jie netikėjo, kad gali pralaimėti jiems mažai žinomos valstybės komandai“, – prieš du metus kalbėjo  A. Lickūnas.

„Šis turnyras suteikia mūsų vaikinams ne tik įgauti svarbios tarptautinės patirties, tačiau jame susirenka daugybė futbolo skautų, kurie stebi žaidėjus ir, kaip rodo, mūsų istorija, po jo mūsų akademijos auklėtiniai pasirašo profesionalų kontraktus“, – kalbėjo BFA sporto direktorius Ivanas Švabovičius.

Dėl prizinių vietų Elitinėje jaunių lygoje kovojanti BFA 2008 m. komanda į turnyrą vyks iš karto po Baltijos jaunimo lygos pusfinalio (05.14, 12:00 val., BFA arena).