BFA treneris P. Leusas: „Reikia ne tik kalbėti apie nusiteikimą, bet ir tai rodyti aikštėje“

Po skaudaus pralaimėjimo praėjusiame Pirmos lygos ture „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) vartininkų treneris Pavelas Leusas sako, kad tai jaunai komandai turi būti atspirties tašku kilti aukštyn ir darbu, ne žodžiais įrodyti savo nusiteikimą.  

Praėjusiame ture Vilniaus ekipa Kaune 2:3 (1:2) nusileido jau buvusiai lentelės kaimynei „Kauno Žalgirio B“ komandai, kuriai tai buvo pirmoji pergalė šiame sezone. Vis dar be taškų Pirmoje lygoje esančios BFA komandos treneris P. Leusas sako, kad praėjusios rungtynės turi būti atspirties tašku kilti aukštyn.

„Praėjusį savaitgalį mes į aikštę išėjome manydami, kad tai arti mūsų lentelėje esanti komanda, galbūt Kaune pritrūko ir noro bei tinkamo nusiteikimo. „Kauno Žalgiris B“ parodė, kad nenori nusileisti ir taip pat trokšta taškų. Nepadarėme visko iki galo, nes praleidome daugiau nei įmušėme. Futbolas susideda iš klaidų: klydome gynyboje, o ginasi visa komanda. Mes, treneriai, buvome nusivylę ir rezultatu, ir komandos pasirodymu. Bet tai turi tapti mums atspirties tašku: šį šeštadienį namuose turėsime ir privalėsime viską ištaisyti bei pakovoti dėl pirmųjų taškų“, – paskutinį turą prisiminė BFA vartininkų treneris.

P. Leusas sako, kad sutvarkius komandos puolimą, dabar matosi skylės gynyboje, kurios ir neleidžia pasiekti teigiamo rezultato.

„Jau sugebame užbaigti atakas, beveik kiekvienose rungtynėse įmušame. Puolimą kaip ir sutvarkėme, tačiau reikia atidumo ir pasiaukojimo gynyboje. Kai tai suderinsime, tuomet ateis ir taškai. Rezultatai rodo, kad sugebame įmušti. Praėjusiame ture įmušėme du, bet tris praleidome. Manau, sutvarkius gynybą, viskas pasikeistų“, – teigė futbolo specialistas.

Jauną vartininkų grandį turinti BFA jau po pirmųjų turų prarado nosies lūžį patyrusį pagrindinį komandos vartų sargą Dominyką Valecką, o prieš savaitę pirštą treniruotėje išsinarino trečiasis ekipos vartininkas Danielis Bukelis. D. Valecką, kuris šią savaitę sužaidė rungtynes su antrąja BFA komanda II lygoje ir netrukus turėtų prisijungti prie pirmos akademijos komandos, vartuose pakeitė kitas jaunas vartininkas – Audrius Likša, kurio pasirodymu P. Leusas yra patenkintas.

„Iš Dominyko daug tikimės nuo sezono pradžios, jis yra vienas jaunimo rinktinės kandidatų. Bet gyvenimas iš to susideda: vienas iškrenta, tada šansą gauna kiti, bet klausimas, kaip jie tuo šansu pasinaudos. Kalbant apie Audrių – jis labai stengiasi, buvo ir labiau, ir mažiau sėkmingų epizodų, neturiu pretenzijų dėl jo darbo. Danieliaus trauma – nėra sunki, po savaitės ar kitos jis grįš. Žiūrėsime dėl Dominyko galimybių grįžti ginti mūsų vartų“, – savo treniruojamų futbolininkų galimybes įvertino vartininkų treneris.

P. Leusas sako, kad nepaisant paskutinės vietos turnyrinėje pirmenybių lentelėje, komanda toliau sieks įgyvendinti savo tikslus ir šeštadienio rungtynėse su Mažeikių „Atmosfera“ (10 vieta, 7 taškai) tikisi šimtaprocentinio komandos atsidavimo.

„Sužaidėme jau daugiau nei pusę pirmo rato, vis dar tikime savo šansais. Tačiau kiekvienose rungtynėse reikia eiti su šimtaprocentiniu atsidavimu nuo rungtynių pradžios iki pabaigos. Ne tik apie tai kalbėti, bet parodyti tai aikštėje, ypač gynyboje. Vienas dalykas yra kalbėti, bet kitas – daryti. Kai tai sutvarkysime, galėsime pagalvoti apie pirmuosius taškus. Mažeikiai – futbolo miestas. Komandoje yra patyrusių žaidėjų. Mums reikia išeiti su didžiuliu atsidavimu, nusiteikimu, tą parodyti darbu ir tada galėsime kažko tikėtis“, – prieš akistatą su Mažeikių klubu sakė BFA treneris.

Rungtynės bus sužaistos liepos 25 d., 15.00 val., LFF stadione.