BFA treneris H. Šidlauskas apie sezoną pabaigą: „Neturime prabangos barstyti taškų“

Nors „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) reprezentacinės komandos naujajam treneriui Haroldui Šidlauskui vos 25-eri metai, jį galima vadinti Pirmos lygos senbuviu. Beveik aštuonerius metus antrose pagal pajėgumą šalies pirmenybėse žaidęs buvęs gynėjas dabar grįžo kaip treneris, kuriam patikėta padėti ekipai išlikti Pirmoje lygoje. H. Šidlauskas sako, kad likusiuose keturiuose turuose komanda neturi prabangos barstyti taškus.

Rugpjūčio mėn. pabaigoje BFA A ir B komandose įvyko trenerių rokiruotė. Iki tol Antroje lygoje BFA B komandai sėkmingai vadovavęs H. Šidlauskas perėmė pagrindinės komandos vairą, kuri tuo metu buvo įkritusi į pralaimėjimų duobę. Trenerio debiutas pažymėtas skaudžiu pralaimėjimu 0:6 (0:2) „Jonavai“, tačiau su Marijampolės „Sūduva“ H. Šidlauskui pavyko iškovoti pirmąją pergalę, o praėjusiame ture BFA (12 vieta, 20 taškų) BFA išleido tris taškus iš rankų po kovingų lygiųjų 2:2 (1:0) su Klaipėdos „Neptūnu“.

„Naujas pareigas priėmiau kaip naują iššūkį. Pirmoje lygoje žaidžiau beveik aštuonerius metus. Pažįstu komandas, žaidėjus, todėl nebuvo itin kardinalių pokyčių. Palyginus su Antra lyga, žinoma, čia lygis yra aukštesnis. Praėjusiame ture su „Neptūnu“ pritrūko koncentracijos. Didžiąją dalį pirmavome, o per penkiolika minučių praleidome du įvarčius. Gerai, kad sugebėjome grįžti į rungtynes, bet norėjome trijų taškų. Dabar neturime prabangos įmušti du įvarčius ir barstyti taškus“, – kalbėjo BFA reprezentacinės komandos strategas.

Iki sezono pabaigos BFA liko sužaisti vos keturis turus: išvykose komanda susitiks su Gargždų „Banga“ B ir Plungės „Babrungu“, o namuose priims sostinės „Riterius“ B ir Kazlų Rūdos „Šilą“.

„Kai atėjau, buvo likusios 7 rungtynės, kuriose kėlėme tikslą surinkti 10 taškų, kurie mums padėtų užsitikrinti vietą kitame sezone ir galbūt pakilti turnyrinėje lentelėje. Būsimi varžovai stovi lentelės viduryje. Mūsų minimalus tikslas – bent 6 taškai. Tai yra pasiekiama, tuo labiau, kad pirmame rate įveikėme ir „Babrungą“, ir „Bangą“ B. Dabar svarbiausia, kad po 90 min. švieslentėje turėtume vienu įvarčiu daugiau nei varžovai“, – komandos tikslus vardijo H. Šidlauskas.

Iš komandos dėl asmeninių priežasčių išvykus legionieriams iš Kolumbijos, o kapitonui Lukui Valvoniui dėl traumos iškritus iki pat sezono galo, jauna komanda susiduria su iššūkiais surenkant stipriausią sudėtį. Tačiau ši situacija suteikia šansus atsiskleisti kitiems akademijos talentams.

„Gaila dėl Francisco Campo, kuriam sutriko sveikata ir jam teko grįžti. Šiuo metu visos jaunimo komandos susiduria su pandemijos iššūkiais, kai treniruočių procesas nutrūksta dėl  COVID-19 atvejų jų mokyklose. Šiuo atsakingiausiu sezono momentu norėtųsi turėti visus geriausioje formoje, tačiau tuo mūsų akademijos struktūra yra tuo gera, kad gali ateiti žaidėjai iš kitų komandų. Turime ir talentingą, čempionišką 2006 m. grupę, kurie taip pat jau prisijungia prie pagrindinės ekipos, tik laiko klausimas, kada jie žais Pirmoje lygoje. Labiausiai mane džiugina, kad šie žaidėjai puikiai įsilieja. Pvz., BFA B narys Ignas Paulikas atėjus laikui išnaudojo savo progą ir puikiai pasirodė Pirmoje lygoje“, – atsiskleidusiais žaidėjais džiaugėsi treneris.

Jaunas treneris šiuo metu treniruoja ir savo draugus, su kuriais vienoje komandoje žaidė ilgą laiką. Be to, prie reprezentacinės komandos jau anksčiau prisijungė stratego jaunesnis brolis Aidas.

„Esame ir toliau būsime draugais, tačiau treniruočių ir rungtynių metu esame profesionalai. Aš turiu priimti sprendimus, kurie būtų naudingi visai ekipai. Manau, jie tą supranta ir asmeniniams santykiams įtakos tai neturės. Brolį treniruosiu jau antrą kartą, prieš tai jis žaidė mano BFA B komandoje. Nepavyksta jam nuo manęs pabėgti (juokiasi)“, – pasakojo H. Šidlauskas.

Šį šeštadienį, rugsėjo  d., BFA Gargžduose susitiks su „Banga“ B (7 vieta, 32 taškai), kurią pirmajame rate įveikė rezultatu 1:0 (0:0).

Foto: FC Hegelamann