BFA treneris Artūras Švaikevičius „Su džiaugsmu laukiame grįžimo į aikštę“

Po karantino paskelbimo „Baltijos futbolo akademijai“ (BFA) teko stabdyti įprastą veiklą ir treniruotes perkelti į virtualią erdvę. Po sušvelnintų sąlygų akademija birželio 1 d. atnaujina treniruočių procesą. Treneris Artūras Švaikevičius sako, kad nepaisant laukiančių iššūkių ir ribojimų, tiek vaikai, tiek treneriai nekantriai laukia darbo pradžios.  

A. Švaikečiaus ir jo asistento Tado Švaikevičiaus treniruojama 2006 m. ekipa, kurie yra Lietuvos U-14 čempionai, kovo mėnesį turėjo pradėti kovas Elitinėje lygoje, kurios pradžia dabar nukelta į vasaros galą.

„Apie karantiną sužinojome prieš pat pirmą turą. Buvome gerai pasiruošę, įgavę formą, laimėjome „BFA CUP 2020“ ir „Ateitis CUP 2020“ turnyrus. Dabar neaišku, kaip pavyks pasiruošti dėl visų apribojimų. Tuo labiau, kad vaikams prie jų prisitaikyti sunkiau nei suaugusiems. Tačiau nekantraujame pradėti dirbti ir grįžti į aikštę“, – kalbėjo futbolo treneris.

Karantino metu darbas nesustojo, BFA treneriai vaikams siuntė individualias užduotis ir patys sėmėsi naujų žinių.

„Vaikai treniravosi individualiai, siuntėme planus, o vaikai filmavo savo treniruotes ir siuntė mums video. Visgi tai neprilygsta komandiniam darbui, formą mums vėl reikės įgauti. Bet džiugu, kad vaikai nepasidavė, buvo motyvuoti treniruotis individualiai. Tai ugdo charakterį. Mums, treneriams, darbo dar padaugėjo. Užsidarę namie ištisai žiūrėjome vaikų video (juokiasi). Tačiau tai buvo geras laikas pasisemti idėjų, naujovių futbole, sudalyvauti nuotoliniuose trenerių mokymuose, kuriems anksčiau laiko nerasdavau. Dabar nekantrauju visas naujas idėjas įgyvendinti aikštėje“, – teigė A. Švaikevičius.

Akademija darbą atnaujino nuo birželio 1 d. ir treniruotes organizuos visą vasarą. Treneriai su nekantrumu laukia darbo pradžios, nors laukia ir nemažai iššūkių.

„Vaikai nori treniruotis, rašo mums ir jie, ir tėvai. Treneriai irgi labai laukia, buvo labai smagu trenerių kolektyvui gyvai susitikti po dviejų mėnesių. Visus reikalavimus esame pasiruošę įgyvendinti. Sudėtingesnė situacija su sportinėmis klasėmis, kur vaikams treniruotės buvo pritaikytos prie pamokų. Dabar galėsime treniruotis tik vieną kartą per dieną. Tikimės, kad iki čempionato pradžios su 2006 m. komanda mums pavyks pasiruošti. Gaila, kad mums nepadės į Islandiją išvykęs ir labai mums padėjęs treneris Povilas Krasnovskis.

Elitinė lygoje lauks daug stiprių varžovų. Be to, dalyvaus ne tik mūsų apskrities komandos, o ir ekipos iš Klaipėdos, Telšių. Visos aštuonios lygos komandos bus stiprios ir niekas nedalins lengvų pergalių. Vaikams tai bus puiki vieta tobulėti “, –  laukiančius iššūkius įvertino BFA treneris. A. Švaikevičiaus užauginta čempioniška komanda pasižymi itin stipriu charakteriu ir didžiuliu noru laimėti.

„Turime daug gerų grupių akademijoje, bet ši grupė visada nori laimėti. Nors metodologijoje pabrėžiama, kad tokios amžiaus vaikams nėra svarbiausia pergalės, bet jiems neužtenka tik dalyvauti, šie vaikai nori laimėti. Jie vienas kitą užveda ir labai palaiko, jei kažkas nesiseka ir nuotaika prastesnė. Mums, treneriams, dėl to labai pasisekė. Jų skatinti ar tuo labiau versti nereikia. Jų noras dirbti ir laimėti – didžiulis. Karantino metu buvome net padarę „Motyvuojančios kalbos“ konkursą. Visi vaikai filmavo savo kalbas, kuriose pabrėžė, kad nesnauskime, mums reikės apginti čempionų titulą. Manau, motyvacijos mums tikrai netrūks“, – savo auklėtinius įvertino futbolo specialistas.

Šios komandos narius jau  pastebėjo nacionalinių rinktinių treneriai. A. Švaikevičius tikisi, kad tai vaikams pridės dar daugiau noro tobulėti.

„Dar anksti kalbėti apie jų ateitį, bet į rinktinės stovyklą pakvietė nemažai mūsų komandos vaikų. Tai mus labai džiugina. Vaikams tai dar viena papildoma motyvacija. Dar smagiau, kad žaidėjai, kurie nebuvo nepakviesti, jų užsispyrimas dirbti dar padidėjo.“