BFA treneris A. Falčikas: „Sieksime tapti stipria taurių komanda“

Pirmąjį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės etapą įveikusi Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komanda sieks pratęsti žygį Kazlų Rūdoje, kur sužais su „Šilo“ futbolininkais. BFA treneris Andžejus Falčikas sako, kad tokiai jaunai ekipai turnyre svarbu įgauti kuo daugiau patirties ir įgauti pasitikėjimo savo jėgomis.

BFA minimaliu rezultatu 1:0 (0:0) pirmajame taurės etape įveikė Kėdainių „Nevėžį“ ir šventė pirmąją pergalę šiame sezone. Pirmoje lygoje debiutavusi komanda kol kas sunkiai skinasi kelią antrame pagal pajėgumą šalies čempionate, tačiau paskutinėse rungtynėse parodė ryškų progresą. A. Falčikas su vyr. komandos treneriu Ivanu Švabovičiumi tikisi, kad komanda demonstruos gerėjantį žaidimą ir LFF taurės susitikime šį antradienį.

„Į Kazlų Rūdą vykstame geromis nuotaikomis. Visada smagu, kai komanda laimi: nesvarbu ar tai taurės, ar čempionato rungtynės, pergalės duoda didesnį pasitikėjimą savo jėgomis. Svarbiausia, kad visi sveiki po paskutinių Pirmos lygos rungtynių. Džiugina tai, kad mūsų komanda progresuoja. Su kiekvienomis rungtynėmis įgauname vis daugiau patirties. Tai ypač svarbu mūsų jaunimui. Žinoma gaila, kad Pirmos lygos paskutiniame ture prieš Alytaus „Dainavą“ nepavyko iškovoti bent taško, kurio, mano nuomone, buvome verti“, – prieš išvyką teigė A. Falčikas.

Kalbėdamas apie taurių rungtynių specifiką, treneris pabrėžė, kad čia svarbu kova iki galo ir koncentracijos išlaikymas.

„Čia svarbiausia žaisti iki pat rungtynių pabaigos. Taip pat, norint patekti į kitą etapą, reikia geros gynybos. Kuo toliau nukeliausime LFF taurėje, tuo daugiau patirties ir naudos gaus mūsų komandos žaidėjai. Jie labai nori daug rungtyniauti ir parodyti save, todėl didesnis rungtynių skaičius mums tik į naudą. Norime būti stipria taurių komanda ir kiekvienais metais nužygiuoti kuo toliau“, – turnyro naudą komandai pabrėžė BFA strategas.

Su II lygoje žaidžiančiu Kazlų Rūdos „Šilu“ BFA ekipa buvo susidūrusi prieš dvejus metus, tuomet pergales šventė „Šilo“ komanda. Tuo metu BFA komandoje žaidė dabartiniai komandos nariai Dominykas Valeckas, Lukas Juodkūnaitis, Vadimas Paškevičius ir Antanas Buteliauskas,

„Varžovų tikrai negalime nuvertinti. 2018 m. žaisdami II lygoje jiems pralaimėjome dvi paskutines oficialias rungtynes rezultatais 0:4 ir 1:2. Manau, mums motyvacijos tikrai nepritrūks. „Šilo“ sudėtyje – patyrę žaidėjai, kuriuos papildo vietinis jaunimas. Kazlų Rūda garsėja ir savo sirgaliais, kurie gausiai renkasi į savo komandos rungtynes bei kuria puikią atmosferą. Manau antradienį sulauksime pilno stadiono, todėl lengva nebus“, – sakė BFA treneris.

LFF taurės antrojo etapo rungtynės Kazlų Rūdos stadione bus sužaistos birželio 30 d. 19.00 val.