BFA treneris A. Falčikas prieš antrą sezono pusę: „Norime būti stipriausiųjų aštuntuke“

Po Pirmos lygos pertraukos sugrįžusi sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) reprezentacinė komanda intensyviai ruošiasi antrai sezonui pusei, kurioje jų laukia daug nelengvų išvykos kovų. Sėkmingą atkarpą sužaidusi ir po to šiek tiek poilsio gavusi Andžėjaus Falčiko ir Seržo Tatiefango jauna komanda apsukų nemažina ir galvoja apie dar aukštesnę turnyrinės lentelės vietą. 

Dar prieš pertrauką BFA (9 vieta, 16 taškų) pirmąjį Pirmos lygos ratą užbaigė dramatiška pergale 4:2 (2:0) prieš Plungės „Babrungą“, o išvykoje 1:3 (0:3) įveikė Mažeikių „Atmosferą“ ir atostogauti patraukė pakilia nuotaika. Po kiek daugiau nei savaitę trukusio atokvėpio iš akademijos jaunimo sudaryta ekipa liepos 19 d. susirinko į pirmąją treniruotę, o vėliau atletinio rengimo treneris Georgas Freidgeimas testavo žaidėjų fizinę būklę.

„Pailsėjome, sugrįžę su BFA B komanda sužaidėme draugišką susitikimą, pasižiūrėjome, ar žaidėjai yra vėl pasiruošę sužaisti visas 90 min. Testavome žaidėjų greitį, ištvermę. Skaičiai parodė, kad judame teisinga linkme. Po atostogų gal kiek ištvermės trūksta, tačiau tai išsprendžiama, o greičio ir jėgos rodikliai visai džiugina“, – nuveiktus komandos darbus pristatė treneris A. Falčikas.

Antroje sezono pusėje prie ekipos prisijungs dar du jauni akademijos talentai: BFA B komandos nariai 16-etis Aidas Šidlauskas, kuris jau spėjo debiutuoti Pirmoje lygoje, ir traumą išsigydęs 17-etis Nikita Ambrusevičius.

„Į „Liepajos“ klubą išvykus Kolumbijos futbolininkui Francisco Campo, trūko vidurio gynėjo, jau anksčiau turėjome problemų ir kraštuose. Dar ir kitas mūsų jaunas vidurio gynėjas Andrius Kežūnas užsidirbo raudoną kortelę. Tuomet į išvykos turą su Mažeikių „Atmosfera“ pasiėmėme A. Šidlauską, kuris tikrai neblogai pasirodė ir užsitarnavo vietą žaisti starte. Aidas dabar treniruojasi su mumis, pažiūrėsime kaip jam seksis. N. Abrusevičius prie pirmos komandos turėjo prisijungti jau anksčiau, bet žaidėjas gavo traumą ir praleido pirmą sezono pusę. Tikėjomės, kad jis dar labiau sustiprės B komandoje ir atėjęs taps tvirtu pagrindiniu sudėties žaidėju. Nikita džiaugiasi, kad mes išlaukėme, leidome jam išsigydyti. Manau, greitu metu jį pamatysime Pirmoje lygoje“, – apie ekipos naujokus kalbėjo BFA treneris.

A. Falčikas šiuo metu ruošiasi artėjančioms išvykos rungtynėms su „Kauno Žalgiriu“ B (14 vieta, 3 taškai). Sezono pradžioje BFA būsimus varžovus, kurie turi vienintelę pergalę prieš Gargždų „Bangą“ B, savo namų arenoje kovo mėn. įveikė rezultatu 4:2 (2:1). Ekipos treneris sako, kad svarbiausia laukianti užduotis – nenuvertinti jaunų ir ambicingų Kauno futbolininkų.

„Tada BFA arenoje praleidome pirmieji, tačiau vėliau susiėmėme, pelnėme greitus įvarčius ir pasiekėme pirmą sezono pergalę. Tačiau tokių pačių rungtynių nebūna. Žalgiriečiai daug įvarčių nepraleidžia. Jie ir ginasi, ir atakuoja neblogai, todėl nebus lengva. Pagrindinis darbas – nenuvertinti varžovų. Turime išeiti susikaupę, žaisti savo žaidimą ir tuomet pavyks pasiekti 3 taškus. Jie turi įdomių žaidėjų vidurio saugų linijoje, kartais sulaukia pastiprinimo iš pagrindinės komandos. Reikia žiūrėti ne į lentelę, o rodyti charakterį ir geriausią savo žaidimą“, – prieš artėjantį liepos 29 d. turą Laikinojoje sostinėje akcentus dėloijo A. Falčikas.

Akademijos stratego antrajame Pirmos lygos rate laukiančios išvykos negąsdina. Atvirkščiai – ekipa, kuri sieks būti stipriausiųjų aštuntuke, už savo arenos ribų dažnai žaidžia geriau nei namie.

„Norime kilti aukščiau, būti tarp stipriausių aštuonių komandų. Tam reikia rinkti taškus, o išvykų nesureikšminu, nes kartais mes išvykoje žaidžiame geriau nei namuose“, – teigė A. Falčikas.