BFA treneris A. Falčikas: „Belieka tik atsitiesti ir kilti aukštyn“

Skaudžius pralaimėjimus paskutiniuose Pirmos lygos turuose patyrusios „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) treneris Andžejus Falčikas sako, kad jaunai komandai dabar belieka tik atsitiesti ir pradėti kilti iš lentelės dugno. Artėjančiose rungtynėse su „Jonavos“ komanda Lietuvos rinktinės trenerių pastebėtas BFA jaunimas sieks parodyti išmoktas pamokas.

Žolinių savaitgalį išvykoje BFA 0:6 (0:2) nusileido „Panevėžio B“ komandai. A. Falčiko teigimu rezultatas neatspindėjo BFA parodyto žaidimo.

„Galiu pasakyti, kad 30 min. mes žaidėme labai gerai. To, žinoma, neatspindi rungtynių rezultatas. „Panevėžys B“ išleido savo jaunimą, tačiau tokį skaudų rezultatą lėmė mūsų klaidos. Turime išspręsti savo didžiausią bėdą – pirmi praleidę įvartį nuleidžiame rankas, dingsta pasitikėjimas. Tai sutvarkius ar bent varžovams atsakius vienu ar dviem įvarčiais – situacija iš esmė pasikeistų“, – išvyką į Panevėžį prisiminė treneris.

Nepaisant neigiamų rezultatų, BFA jaunus žaidėjus pastebėjo Lietuvos jaunimo treneriai. Vartininkas Dominykas Valeckas, gynėjas Tomas Petkevičius ir saugai Tomašas Gulbickis bei Džonis Gabrielius Puzas pakviesti į U-18, o puolėjas Martinas Perveinis – į U-17 stovyklas. A. Falčikas sako, kad svarbiausia šiame sezone yra jaunimo integracija į vyrų futbolą ir mokymasis iš savo klaidų.

„Motyvacijos mūsų jauna komanda turi visada, net jei nepavyksta iškovoti taškų. Mus stebi jaunimo rinktinių treneriai ir tai, kad mūsų futbolininkai sulaukė kvietimų į rinktinės stovyklas, rodo, kad einame teisinga linkme. Ruošti rinktinės žaidėjus – vienas svarbiausių akademijos tikslų.

Šiame sezone keliame sau užduotį neiškristi iš lygos. Akcentavome ne pergales ar taškus, o siekėme sulipdyti komandą, integruoti mūsų jaunus žaidėjus. Norime, kad jaunimas atsiskleistų ir net pralaiminėdamas žaistų ir parodytų save iš geriausios pusės. Tai mums pavyko įgyvendinti, žaidėjai yra pastebėti rinktinių trenerių. Rezultatai nedžiugina, bet ir tikėjomės tokio sezono. Tai yra normalu, jauni žaidėjai klysta ir taip mokosi, be to nesusiformavo nei vienas žaidėjas. Svarbiausia šiuo metu yra pasimokyti iš savo klaidų ir jų nekartoti. Tikimės, kad mūsų gerbėjai tai supranta“, – sakė BFA komandos strategas.

Kalbėdamas apie keturis iš eilės patirtus pralaimėjimus nemažais skirtumais, A. Falčikas sako, kad dabar nelieka  kito kelio tik kilti aukštyn.

„Turėjome traumų, iškrito Elvinas Ališauskas, kapitonas Lukas Valvonis  ir gynėjas Ernestas Mockus tik šią savaitę prisijungė. Eksperimentavome sudėtimi, praėjusiame ture debiutavo jaunieji Edgaras Dirmeikis, Samvelas Vardanyanas, kuris yra žaidęs tik Elitinėje lygoje. Po truputį tikimės sulipdyti jauną ir ambicingą komandą, kuri kaip lygi prieš lygius kovos Pirmoje lygoje. Sunku pralaiminėti, tačiau dabar mums nelieka nieko kito tik atsitiesti ir kilti aukštyn. Senokai neįmušėme, manau, su įvarčiu ateitų ir pirmieji taškai“, – teigė futbolo specialistas.

Pirmos lygos lentelės viršuje besirikiuojanti BFA būsima varžovė „Jonava“ (4 vieta, 22 taškai) praėjusiame ture taip pat skaudžiai nusvilo – 1:5 (0:2) pralaimėjo sostinės „Riteriams B“. Vieną sezoną kaip žaidėjas „Jonavos“ klubui atstovavęs A. Falčikas sako, kad jo ekipa nevažiuoja lengvai atiduoti taškų.

„Rungtynėms visada ruošiamės, analizuojame, einame tik dėl pergalės. Taip pat nusiteikę važiuosime ir į Jonavą. Neketiname jiems dovanoti taškų. Jei kovosime kiekviename aikštės centimetre ir lengvai neatiduosime kamuolio – viskas yra įmanoma. Mes, treneriai, tikime pergale kiekvienose rungtynėse“, – teigia BFA treneris.

BFA vis daugiau laiko treniruojasi savo naujutėlėje ir bene geriausias sąlygas sostinėje turinčioje BFA arenoje, kurioje šaltuoju metų laiku tikimasi žaisti ir Pirmos lygos rungtynes.

„Arenoje pradėjome treniruotis nuo žiemos, sužaidėme draugiškas rungtynes, čia ir dabar vis dažniau treniruojamės. Labai geros sąlygos, komanda čia labai nori dirbti. Arenoje yra nauja, ypač gera ir labai prižiūrima danga, o kai nėra labai saulėta – čia net geresnės sąlygos nei lauke. Rudenį čia bus idealios sąlygos žaisti, netrukdys nei lietūs, nei stiprūs vėjai. Manau, kad čia žiūrovams labai patiks“, – teigė A. Falčikas.