BFA sezono puolimo lyderis Nedas Garbaliauskas: „Visada norime tapti nugalėtojais“

„Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) Elitinės jaunių lygos (EJL) ir Jaunučių čempionato sezone bene ryškiausiai spindėjo trenerio Artūro Švaikevičiaus auklėtinio Nedo Garbaliausko talentas. Iš Mažeikių atvykęs talentingas ir darbštus puolėjas šiame sezone iš viso pelnė net 86 įvarčius ir tapo abiejų čempionatų, kuriuose žaidė, nugalėtoju bei rezultatyviausiu žaidėju.

Futbolininkas su BFA U-15 ekipa tapo Elitinės jaunių lygos (EJL) čempionato nugalėtojais ir svariai prisidėjo prie istorinio titulo akademijai. Nedas pelnė 36 įvarčius ir buvo rezultatyviausias pirmenybėse. Dar
daugiau – 50 įvarčių – puolėjas pridėjo žaisdamas už Gintauto Sidorovo BFA U-14 ekipą, kuri tapo Lietuvos jaunučių U-14 diviziono nugalėtojais. Tiek 2006 m., tiek 2007 m. komandoms sezono pradžioje buvo iškeltas tapti čempionais, kurį ekipų treneriai sėkmingai įgyvendino.

„Žinoma, labai džiaugiamės abiem titulais. Su 2006 m. ekipa čempionų vardus užsitikrinome daug anksčiau, o su 2007 m. komanda dar turėjome žaisti finaliniame etape, kur viską lėmė vienerios rungtynės. Tai pridėjo papildomų emocijų, azarto ir gal net džiaugsmo keliant nugalėtojų taurę buvo daugiau“, – sakė sezono puolimo lyderis.

BFA U-14 Jaunučių čempionate iškovojo 18 pergalių, 3 kartus sužaidė lygiosiomis, kartą pralaimėjo, įmušė net 168 įvarčius, praleido tik 17-ika. Finaliniame etape G. Sidorovo komanda pusfinalyje nesunkiai 7:0 (1:0) įveikė „Šiaulių“ akademijos bendraamžius, o superfinale 3:0 (2:0) palaužė VFA „Geležinį vilk“. Trečdalį komandos įvarčių įmušęs N. Garbaliauskas sako, kad sezonas nebuvo toks lengvas, kaip galėjo atrodyti.

„Buvo suburta visiškai nauja komanda, tačiau pradėjome labai solidžiai, rezultatai buvo triuškinantys. Antrajame rate kova buvo atkaklesnė, galbūt ir patys atsipalaidavome, ir varžovai turėjo daugiau motyvacijos žaisti prieš lyderius. Vieninteles rungtynes dėl savo pačių susikaupimo stokos pralaimėjome Vilniaus „Žalgiriui“, tačiau kovos mums davė ir „Geležinio vilkas“. Finaliniame ketverte viską lėmė vienerios rungtynės, jaudulio tikrai buvo nemažai. Pusfinalyje su „Šiauliais“ buvome susikaupę ir užsivedę, viskas pavyko ir pakankamai nesunkiai laimėjome. Finale man pavyko užvesti komandą, du puikius perdavimus atliko Ernandas Adomavičius, pavyko uždirbti 11 m. baudinį, po kurio varžovai liko dešimtyje. Buvau 2007 m. kapitonas, atsakomybės tikrai buvo nemažai. Tikrai dar kur turime tobulėti, sezoną vertinčiau stipriu devintuku“, – čempionišką Jaunučių čempionatą apibendrino U-14 kapitonas.

Tuo metu per 28-is EJL lygos turus A. Švaikevičiaus čempioniška komanda iškovojo 24 pergales, 1 kartą sužaidė lygiosiomis ir 3 kartus nusileido varžovams. Vaikinai įmušė net 110 įvarčių, o praleido tik 15-ika. BFA U-15 su 73 įskaitiniais taškais gerokai atsiplėšė nuo juos persekiojusių Klaipėdos FM (2 vieta, 62 taškai) futbolininkų ir čempionų vardus užsitikrino dar nesibaigus čempionatui.

„EJL U-15 pirmenybės buvo gana sudėtingos. Man teko žaisti su vyresniais, tvirtesniais. Pirmas ir antras ratai buvo nelengvi, tačiau trečiajame įsibėgome ir sėkmingai finišavome. Mūsų 2006 m. komanda – nugalėtojai, mes visi norime laimėti, treneris mus taip pat labai motyvuoja. Čia taip pat pavyko tapti rezultatyviausiu, tačiau to nebūtų be komandos draugų, kurie man dalijo puikius perdavimus“, – kalbėjo 36 įvarčius pelnęs rezultatyviausias EJL žaidėjas.

Prieš dvejus metus į Vilnių iš gimtųjų Mažeikių atvykęs futbolininkas sako, kad džiaugiasi šiuo sprendimu, kuris jam suteikė daugiau šansų tobulėti kaip žaidėjui. Net dviejuose čempionatuose kovojęs puolėjas sako, kad jį į priekį vedė motyvacija tapti nugalėtoju ir rezultatyviausiu žaidėju.

„Asmeniškai aš kėliau sau tikslą tapti rezultatyviausiu, daug dirbau dėl to. Sezono pabaigoje tikrai buvo sunku, jautėsi nuovargis, nes tekdavo žaisti kartais ir dvi dienas iš eilės skirtinguose čempionatuose. Visgi noras nugalėti mane vedė į priekį. Svajoju žaisti  Anglijos „Premier“ lygoje, ar kitoje futbolo šalies stiprioje lygoje. Noriu tapti profesionalu, nežinau, ar kažką kitą galėčiau veikti“, – ambicijų neslėpė keturiolikmetis.

Futbolu gyvenantis Fabijoniškių gimnazijos sportinės klasės N. Garbaliauskas po pamokų ir treniruočių dar dirba papildomai, bet to padeda savo treneriui A. Švaikevičiui treniruoti jaunesnių vaikų grupes.

„Kai visi turėjo kompiuterį, man tėvai nenupirko, todėl eidavau į stadioną savarankiškai treniruotis. Iki šiol einu dirbti papildomai, nes žinau, kad niekas kitas už mane nepadarys. Viskas priklauso tik nuo manęs. Padėti dirbti su jaunesniais vaikais man pasiūlė treneris Artūras. Man patinka, smagu vaikams paaiškinti, manau, pavyksta su jais rasti kalbą“, – sakė BFA puolėjas.