BFA puolėjas M. Perveinis po rungtynių su „Džiugu“: „Turėjome ir norėjome laimėti“

Po Pirmos lygos VI-ojo turo, kur namuose žaidusi „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) po atkaklios kovos ir neišnaudotų progų 1:2 (0:1) turėjo pripažinti lygos čempiono Telšių „Džiugo” pranašumą, 16-etis BFA puolėjas Martin Perveinis sako, kad jo ekipai pradėti rinkti taškus trukdo nesugebėjimas užbaigti atakas.

Pirmajame kėlinyje Vilniaus ekipą, kuri turėjo ne vieną progą pasižymėti, nubaudė Telšių legionieriai iš Japonijos: pirmasis įvartis krito 34 min., o antrasis kėlinio gale. Pastarasis sulaukė BFA suolelio protestų, nes „Džiugo“ atakos metu susižeidus jų futbolininkui, BFA gynėjas Lukas Valvonis paliko kamuolį ir laukė kol teisėjas sustabdys žaidimą, tačiau jis to nepadarė ir situacija pasinaudojęs Yudai Koike pelnė įvartį.

„Pirmas kėlinys buvo nelengvas, bet gerai išeidavome į kontratakas, itin gerą progą turėjo prieš vartus atsidūręs Arturas Skuratovičius. Turėjome ir daugiau progų. Antrojo „Džiugo“ įvarčio nelabai mačiau, nes tuo metu treneris man liepė eiti daryti apšilimą. Visgi patys esame kalti, reikėjo neatsipalaiduoti, o Telšiai, mūsų komandai tiesiog stovint ir žiūrint, paėmė kamuolį ir įmušė. Treneriai per pertrauką mus palaikė, dar labiau motyvavo, prašė nesustoti, pulti ir mušti įvarčius. Išėjime tikrai motyvuoti“, – pasakojo BFA žaidėjas.

Vis daugiau trenerių pasitikėjimo įgaunantis ir gerėjantį žaidimą demonstruojantis puolėjas antrajame kėlinyje turėjo ne vieną progą pasižymėti, visgi vienintelis įvartis į „Džiugo“ vartus 82 min. krito po L. Valvonio realizuoto tolimo baudos smūgio.

„Pirmajame kėlinyje sužaidžiu tik dvi minutes, tačiau į antrą rungtynių dalį išėjau daugiau susikaupęs, turėjau progų, bet, deja, nepavyko. Per treniruotes dirbame, kad šoktume, įkirstume į pavojingą zoną. Per treniruotes man pavyksta įmušti, o rungtynėse – dar ne. Labai norime įvarčių. Gerai, kad Lukui pavyko įmušti, jam gerai sekasi realizuoti tolimus baudos smūgius. Mums, ypač puolėjams, dar trūksta atakų užbaigimo, kartais aštraus įžaidimo. Ties tuo daug dirbame treniruotėse, kad įkirstume, užbaigtume atakas, tačiau per rungtynes realizuoti to dar nepavyksta“, – teigė M. Perveinis.

Futbolininkas sako, kad su kiekvieneriomis rungtynėmis aikštėje jaučiasi vis geriau. Pirmoje lygoje debiutavęs jaunasis puolėjas sako, kad žaidžiant su vyrais svarbu ne fizinė jėga, o protingas žaidimas.

„Aikštėje labai gerai jaučiuosi. Jaučiu komandos, ypač vyresnių komandos narių, palaikymą. Jie su manimi kalba, pataria, atiduoda perdavimus ir nebijo, kad aš suklysiu. Jaunam žaidėjui tai ypač svarbu, tai leidžia nebijoti ir daugiau pasitikėti savimi. Būna ir aprėkia, bet tada reikia pagalvoti dėl ko, tačiau neįsižeidžiu, suprantu, kad reikia įdėti daugiau pastangų. Pirmoje lygoje reikia žaisti protingai, po truputį tai pradedu suprasti, įsilieti į rungtynes“, – pasakojo M. Perveinis.

Žaidėjas, kuris žaidžia ne tik Pirmoje lygoje, bet ir padeda antrai BFA komandai II lygoje, yra patenkintas nemažu krūviu ir džiaugiasi galėdamas tobulėti.

„Esu akademijos auklėtinis, džiaugiuosi, kad turiu šansą tobulėti ir pirmoje, ir antroje komandoje. Antroje komandoje rungtyniauju su tokiais pats jaunais žaidėjais kaip aš, o Pirmoje lygoje įgaunu daug daugiau patirties žaisdamas su vyrais. Ta patirtis man padeda ir II lygoje. Puikiai jaučiuosi žaisdamas už abi komandas, esu pilnas jėgų, man labai patinka treniruotis, spėju ir pailsėti per vasaros atostogas. Noriu toliau tobulinti savo žaidimą“, – entuziastingai pasakojo futbolininkas.

Puolėjas sako, kad su gerėjančiu žaidimu BFA turi pradėti rinkti taškus ir tikisi, kad Lietuvos futbolo federacijos (LFF) III etapo rungtynėse liepos 15 d. su Alytaus „Dainava“ pavyks iškovoti pergalę.

„Progresas, palyginus pirmą turą su paskutiniu – akivaizdus. Pradedame žaisti su kamuoliu ir kontroliuoti jį. Tai matėsi antrajame kėlinyje su „Džiugu“, kai spaudėme ir nedavėme jiems laisvės. Kuriame progas. Turėjome laimėti šias rungtynes, labai to norėjome. Teks tai įgyvendinti kitose rungtynėse. Norime LFF taurėje eiti kuo toliau. Kviečiu visus: draugus, gimines, tėvus, BFA gerbėjus ir bendruomenę ateiti mūsų palaikyti šį trečiadienį. Su jūsų palaikymu mums viskas sekasi daug geriau. Labai lauksime visų“, – į itin svarbias taurės rungtynes pakvietė BFA futbolininkas.