BFA puolėjas A. Skuratovičius: „Pirmiausia turime ugdyti charakterį ir kovingumą“

Po nusivylimo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyre, kuriame sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) reprezentacinei komandai teko pasitraukti jau pirmajame etape, visas ekipos dėmesys skiriamas Pirmai lygai. BFA puolėjas Arturas Skuratovičius sako, kad jaunai komandai labiausiai trūksta kovingumo ir parodyto charakterio, kurie padėtų pakreipti rungtynių eigą norima linkme.

Praėjusį savaitgalį LFF taurės  turnyre nuo antro kėlinio vidurio mažumoje likusi BFA 0:2 (0:1) nepasipriešino A lygos debiutantui Kėdainių „Nevėžiui“ ir pasitraukė iš turnyro, kuriame pernai nužygiavo iki trečio etapo.

„Pralaimėti visada nėra smagu. Be abejo, „Nevėžis“ šiuo metu rungtyniauja aukščiausioje lygoje, turi daugiau patirties. Nepaisant to, šeštadienį žaidimas buvo apylygis, bet jie turėjo didesnį norą laimėti ir atsirevanšuoti už praėjusius metus. Padarėme taktinių klaidų, kurie kainavo įvarčius. „Nevėžis“ išnaudojo savo progas, o mums nepavyko sukelti rimtesnio pavojaus prie jų vartų, be to, žaidėme mažumoje. Kovojome iki pat galo, tačiau turime pripažinti, jog vis dar trūksta patirties ir didesnio ryžto pakeisti rungtynių eigą. Visgi kiekvienos tokios rungtynės mūsų jauniems žaidėjams leidžia žengti kad ir mažą žingsnį į priekį“, – sakė vyriausias komandos žaidėjas A. Skuratovičius.

Kol kas jaunos komandos ambicijas Pirmoje lygoje gesina pralaimėjimai: vieną pergalę ir vienerias lygiąsias turinti trenerių Andžėjaus Falčiko ir Seržo Tatiefango ekipa (12 vieta, 4 taškai) yra lentelės gale, tačiau, pasak BFA puolėjo, situaciją pagerinti gali pakeistas požiūris.

„Rezultatai nėra patys geriausi, tačiau jaunimo progresas pastebimas. Šiemet turime legionierių, kurie įnešė kultūrinių skirtumų. Vis dar reikia mokytis iš klaidų ir dar daugiau dirbti. Rungtynių metu kartais per greitai pasiduodame ir puolame į neviltį. Turime labiau norėti pergalės ir nepasiduoti iki pat finalinio švilpuko. Tačiau šiam suvokimui reikia laiko. Pralaimėti mums, kaip komandai ir kiekvienam atskirai, turėtų būti pats blogiausias dalykas. Juk mes reprezentuojame BFA akademiją, todėl turime būti pavyzdžiu jaunesnei kartai. Taip pat jaunimas turi nepamiršti, jog mus stebi žiūrovai, rinktinių treneriai. Geresni rezultatai reiškia šansu būti pastebėtiems“, – komandos žaidimą analizavo A. Skuratovičius.

25 m. futbolininkas kartu su kapitonu Luku Valvoniu yra vieni labiausiai patyrusių ekipos žaidėjų, tačiau šiemet, atvykus legionieriams, puolėjas negauna tiek daug minučių.

„Kol kas įvarčius man pavyko pelnyti Antroje lygoje su BFA B ekipa. Mūsų puolimo potencialas – nemažas, tačiau vis dar reikia labai daug dirbti, kad būtų matomi rezultatai. Manau, kiekvienas iš mūsų turi gerą uoslę įvarčiams. Juanas Sandovalis kiek labiau techniškas, mėgsta žaisti su kamuoliu. Konkurencija šiemet sustiprėjo. Tai ypač gera paspirtis mūsų jaunimui tobulėti ir stengtis būti pirmam. Būnant komforto zonoje gali ir pamiršti, jog visada gali atsirasti geresnis už tave“, – sakė futbolininkas.

Komandos, kuri ruošiasi išvykai į Klaipėdą, treniruotėse dalyvauja ir taip savo formą palaiko iš JAV grįžęs buvęs komandos saugas Lukas Juodkūnaitis bei Lietuvos rinktinės gynėjas Danielis Romanovskis. Šeštadienį BFA susitiks su Klaipėdos „Neptūnu“ (9 vieta, 10 taškų), kuris savo sąskaitoje turi ir triuškinančių pralaimėjimų, ir kovingų pergalių. Paskutiniame ture Klaipėdos ekipa šventė pergalę prieš „Riterius“ B.

„Be abejo, smagu treniruotis su gerais draugais Luku ir Danieliu. Daug metų žaidėme kartu, turime puikių prisiminimų kartu tiek aikštėje, tiek už aikštės ribų. Jų atvykimas tikrai pakėlė nuotaiką. „Neptūnas“ – gana patyrusi komanda, turinti neblogą sudėtį. Žaidžiame išvykoje, rungtynės bus nelengvos. Privalome tinkamai nusiteikti. Esame tam tikroje duobėje, todėl turime kuo greičiau reabilituotis. Pagrindinis dalykas, kurio mums trūksta – tai charakteris, kovingumas ir begalinis noras nugalėti. Tikimės tai parodyti šiose rungtynės ir išsivežti pergalę“, – apie artėjantį Pirmos lygos 9 turą sakė A. Skuratovičius.