BFA praleido mažiau, bet pergalės neiškovojo

Pirmos lygos VII-ame ture iki tol daug įvarčių praleidę Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) futbolininkai pademonstravo solidesnę gynybą, bet pergalę 2:0 (1:0) išsivežė lygos lyderė „Jonava“, kuri ir toliau žengia be pralaimėjimų.

Į traumų ir kortelių išretintos ekipos sąrašą Andžėjus Falčikas ir Seržas Tatiegangas į įtraukė BFA-15 narius: Adomą Rapšą, Danilą Svinickij ir Kiprą Urbanavičių. Susitikimo pradžioje svečių puolėjas Marius Ganusauskas po kampinio galėjo sukurti pirmą pavojingą progą, kai smūgiu galva pabandė įveikti BFA gynybą, paskui į startinę sudėtį grįžęs ir aukštai iššokęs kapitonas Lukas Valvonis neutralizavo dar jonaviškių bandymą.

11 min. BFA gynėjai praleido Dominyką Daunoravičių, kuris atsidūrė vienas prieš BFA vartų sargą Dominyką Valecką, kuris sugebėjo blokuoti „Jonavos“ saugo smūgį.

Vienas rezultatyviausių Pirmos lygos žaidėjų M. Ganusauskas po driblingo baudos aikštelėje paleido stiprų smūgį iš kairiojo atakos krašto, laimei, kamuolys atsimušė į vartų virpstą.

BFA atsakė Tomo Petkevičiaus smūgiu galva virš vartų, inciatyvos ėmėsi Juanas Sandovalis, bet kolumbiečio smūgis taip pat buvo netikslus. D. Valeckas pademonstravo savo sugebėjimus, puikiai atrėmęs Almanto Vansevičiaus smūgį iš dešiniojo atakos krašto. Į greitą ataką galėjo išeiti Martinas Perveinis, bet įsibėgėjusį puolėją sustabdė svečių gynyba, kuri apsikritai BFA puolimo grandžiai pirmoje rungtynių pusėje neleido veržtis link vartų.

Visgi 39 min. BFA neatsilaikė ir praleido Andrius Kazakevičiaus smūgį, kuris išvedė Pirmos lygos lyderius į priekį – 0:1. Džonis Gabrielius Puzas pabandė užklupti Martyną Matuzą, bet BFA jaunojo saugo smūgiui pritrūko jėgos ir jis didesnių rūpesčių svečių iš Jonavos gynėjams nesukėlė.

Antrą rungtynių dalį BFA pradėjo aktyviais veiksmais: ataką pradėjo Deimantas Rimpa, tačiau įsibėgėjęs saugas priekyje nieko nerado, vėliau, 49 min., į priekį pasileido Martinas Perveinis, kuris iššoko vienas prieš vartininką, kuriam, visgi, pavyko paskutinę akimirką sutrukdyti BFA talentui išlyginti rezultatą.

Tačiau visas BFA pastangas nubraukė 53 min. pelnytas antras „Jonavos“ įvartis, kuris į vartų tinklą krito po legionieriaus Filipo Halgošo realizuoto baudos smūgio – 0:2.

Netukus BFA vartininkui teko stabdyti dar vieną M. Ganusausko prasiveržimą ir čia D. Valeckas neklydo. 59 min. po spurto per visą aikštelę rezultatą galėjo sušvelninti J. Sandovalis, bet paskutinę akimirką stiprų puolėjo smūgį aukštai iššokęs į orą blokavo M. Matuzas.

Aikštėje pasirodęs „Jonavos“ puolėjas Paulius Osauskas galėjo iššokti vienas prieš vartus, bet kamuolį paskutinę akimirką išmušė Vadimas Petkevičius.

75 min. dar kartą savo puolimo galimybes parodė J. Sandovalis, bet ir šį kartą penkis tikslius smūgius turinčiam Kolumbijos puolėjui kamuolio į vartus nukreipti nepavyko. Dar kartą legionierius smūgiavo po kampinio, bet ir šį kartą kamuolys atsidūrė M. Matuzo rankose.

Į aikštę atsilikinėjanti BFA metė visas puolimas pajėgas: Junior Tsanou ir Arturą Skuratovičių, tačiau nesnaudė ir visus keitimus išnaudojusi „Jonava“. Itin pavojingai prieš vartus išėjo Tadas Eliošius, kurio smūgis, visgi, skriejo virš vartų. Iš toli laimę pabandė Emanuelis Puzakinas, o jau kitoje aikštės pusėje D. Valeckas turėjo gelbėti nuo Sory Soumah ir Oskaro Migausko bandymų. Teisėjo švilpukas fiksavo dar vieną „Jonavos“ pergalę.

BFA sudėtis: D. Valeckas, L. Valvonis, T. Petkevičius A. Kežūnas,  E. Puzakinas, D. G. Puzas (nuo 74 min. J. Tsanou), J. Sandoval (nuo 83 min. A. Skurtavočius), T. Gulbickis, D. Rimpa, V. Paškevič ir M. Perveinis.

FK „Jonava“: M. Matuzas, D. Raudonius, A. Vansevičius (nuo 51 min. P. Osauskas), A. Kazakevičius (nuo 56 min. M. Voronko), G. Vasylius, M. Ganusauskas (nuo 70 min. S. Soumah), D, Daunoravičius (nuo 61 min. O. Migauskas) , M. Popiera (nuo 61 min. T. Eliošius), M. Makutonovičius, A. Rocys ir F. Halgoš.