BFA penkiolikmečiai tarptautinės patirties semsis Baltijos jaunimo lygoje

Sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) auklėtiniai pradeda kovas naujai sukurtoje Baltijos jaunimo lygoje, kurioje varžysis Lietuvos, Latvijos ir Estijos geriausios penkiolikmečių ekipos. Praėjusį savaitgalį Vilniuje sėkmingai lygos atrankos turnyrą įveikusi ir jo nugalėtoja tapusi trenerių Artūro ir Tado Švaikevičių BFA U-15 ekipa tikisi naujame tarptautiniame turnyre ne tik pasisemti patirties, bet ir pakovoti dėl nugalėtojų vardo. Jau šį savaitgalį komanda vyksta į Rygą, kur Baltijos jaunimo lyga bus atidaryta parodomosiomis rungtynėmis.

Vilniuje sausio 15-16 d. įvykusiame atrankos turnyre šešios komandos grūmėsi dėl keturių Lietuvai skirtų vietų naujai sukurtoje Baltijos jaunimo lygoje. Atrankoje A. ir T. Švaikevičių vaikinai daug vargo neturėjo: 4:0 (2:0) įveikė Vilniaus „Geležinio Vilką“, vėliau 2:1 (1:0) Klaipėdos FM, o finale 4:0 (1:0) nesunkiai parklupdė Kauno BE1-NFA bendraamžius. Šiame turnyre spindėjo puolėjas Nedas Garbaliauskas, kuris iš 10-ies ekipos įvarčių varžovams atseikėjo net 6-is. Įspūdingu epizodą pademonstravo saugas Nikas Benevičius, įmušęs įvartį nuo vidurio linijos vartininkui „už pakarpos“.

Vyr. trenerio A. Švaikevičiaus komandos pagrindą atrankoje sudarė dešimt 2007 m. gimimo vaikinų, kurie pernai, žaisdami su vyresniais, tapo Lietuvos čempionais. Kitus žaidėjus treneris prijungė iš kito akademijos trenerio Gintauto Sidorovo ekipos.

„Tokia sudėtimi žaidėme pirmą kartą, bet žaidėjai vieni kitus pažinojo, kartu treniravosi. Komanda labai stengėsi atrankos turnyre, patekimą į naują lygą užsitikrinome po pirmosios pergalės. Vaikinai norėjo įrodyti, kad jie yra verti rinktinės ir siekė atkreipti trenerių dėmesį. Nebuvo labai lengva, nes turėjome traumų, todėl džiaugiamės pasiektu rezultatu“, – kalbėjo A. Švaikevičius.

„Teigiamai vertinu mūsų pasirodymą. Smagu po pertraukos dėl pandemijos bus pasivaržyti su Latvijos ir Estijos komandomis. Sieksime kaip visada tik nugalėti, kitokių minčių net neturime“, – teigė ekipos kapitonas ir rezultatyviausias žaidėjas N. Garbaliauskas.

Baltijos jaunimo lyga sausio 23 d. Rygoje startuos parodomosiomis atidarymo rungtynėmis, kuriose dalyvaus Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionai. Iš viso Baltijos jaunimo lygoje dalyvaus po 4 komandas iš kiekvienos Baltijos šalies.

„Kitos ekipos mums yra žinomos, teko su jomis žaisti turnyruose. Tačiau dėl pandemijos kurį laiką jų nematėme, nežaidėme tarpusavyje, todėl sunku dabar kažką pasakyti. Latvių komandos išties buvo stiprios, apie estus žinau mažiau. Man svarbiausia, kad vaikai įgautų tarptautinės patirties, kuri yra labai svarbi jų tobulėjimui. Ši komanda turi čempionišką charakterį, todėl sieks tik pergalių“, – komandos tikslus vardijo vyr. treneris A. Švaikevičius.

BFA laukia trys išvykos į Latviją, tuomet du turus ekipa sužais namuose. Baltijos jaunimo lyga yra trijų Baltijos valstybių futbolo federacijų organizuojamas turnyras, skirtas 2007 m. gimimo vaikinų komandoms, siekiant suteikti tarptautinių rungtynių patirties ir skatinti jaunimo komandų profesionalumą.