BFA neperžengė LFF taurės pirmo etapo

Pernai iki trečio etapo nužygiavusi „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) traukiasi iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro dešimtyje nepasipriešinusi A lygos komandai. Kėdainių „Nevėžis“ atsirevanšavo už praėjusių metų pralaimėjimą pergale 2:0 (1:0) ir žengia į kitą etapą.

11 min. kilo pirma pavojinga proga prie Ernesto Černiavskio vartų, kai kamuolį perėmę „Nevėžio“ futbolininkai patikrino vartininko budrumą. Tačiau jau netrukus, kitoje aikštės pusėje, Jurior Tsanou perėmė kamuolį, prasiveržė kairiuoju kraštu ir atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, kurio, deja, nei Martinui Perveiniui, nei Juanui Sandovaliui pasiekti nepavyko.

Tačiau 13 min. svečiai iš Kėdainių surengė greitą ataką ir Antanas Župerka tiksliu smūgiu į kairįjį vartų kampą išvedė savo komandą į priekį – 0:1. Andžėjaus Falčiko ir Seržo Tatiefango vaikinai atsakė pavojingu J. Sandovalio smūgiu, po kurio kamuolys visgi atsidūrė „Nevėžio“ vartų sargo iš Ukrainos rankose.

Vėliau kitoje aikštės pusėje kėdainiškių legionierius Bago Timite smūgiavo į BFA vartų tinklą, bet E. Černiavskiui didesnių problemų šis bandymas nesukėlė, dar vienos svečių atakos metu savo ekipą gelbėjo kapitonas Lukas Valvonis.

BFA laukė savo šansų greitų atakų metu: vienoje jų Vadimas Paškevičius perėmė kamuolį, perbėgo per pusę aikštelės, tačiau čia vėl jaunai komandai pritrūko vėl tikslumo. Kėlinio gale BFA perėmė kamuolį, vėl išvedė J. Sandovalį priekį, bet Kolumbijos futbolininkui taikliai smūgiuoti nepavyko.

Antrą rungtynių dalį BFA pradėjo užsivedę: varžovų gynybą kairiuoju karštu draskė J. Sandovalis, gerą progą smūgiuoti turėjo J. Tsanou.

Kai atrodė, kad BFA perėmė inciatyvą, 54 min. aikštės arbitras už Francisco Campo pražangą baudos aikštelėje parodė ne tik geltoną kortelę, bet ir skyrė 11 baudinį. Nepaisant  BFA suolelio protesto, Tomas Rakašius nukreipė kamuolį į vartus – 0:2.

BFA bėdos nesibaigė – 68 min. raudoną kortelę už pražangą prieš varžovą prieš save išvydo L. Valvonis, „Nevėžio“ futbolininkai kėlė baudos smūgį, po kurio kamuolys atsimušė į BFA žaidėjų sienelę, po kelių minučių Julius Kasparavičius tolimu ir stipriu smūgiu pabandė užklupti E. Černiavskį. Vėliau pavojingi „Nevėžio“ išpuoliai nesibaigė: šalia vartų smūgiavo Motiejus Burba, BFA vartų sargas išgelbėjo nuo Martyno Medelinsko smūgio prie pat vartų linijos.

Po keitimo pasirodęs Denisas Podubnas atsidūrė BFA atakos smaigalyje, bet jaunam saugui pritrūko tikslumo. Netrukus po gynėjų klaidos E. Černiasvkis ištraukė kamuolį, o per likusį laiką BFA, nepaisant visų mestų pastangų, rezultato nepakeitė ir pasitraukė iš LFF taurės turnyro.

BFA startinė sudėtis: E. Černiavskis, L. Valvonis, F. Campo, T. Petkevičius (nuo 80 min. A. Buteliauskas), E. Puzakinas (E. Pavlovskis), V. Paškevič, D. Rimpa, J. Sandovalis, T. Gulbicki (nuo 60 min. D. Podubnas), J. Tsanou ir M. Perveinis (nuo 65 min. A. Skuratovičius).

FK „Nevėžis“: S. Melasho, J.Krautmanis, T. Rakašius, M. Medelinskas, J. Kasparavičius, B. Timite, S. Suzuki, E. Eletu, A. Lukoševičius, M. Burba ir A. Župerka.