BFA naujokas J. Tsanou: „Nenusipelnėme tokių rezultatų“

Savaitę nuo rungtynių pailsėję Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) futbolininkai artėjančios kovos su Pirmos lygos lyderiais laukia su dideliu nekantrumu. Ekipos naujokas iš Kamerūno Junior Landry Dongue Tsanou sako, kad ekipa nenusipelno tokių triuškinančių pralaimėjimų ir „Jonavos“ futbolininkams neleis išsivežti lengvų taškų.

19-etis puolėjas augo šalyje, kur futbolas yra tarsi religija ir profesionalo karjerą svajojo nuo vaikystės.

„Futbolą žaidžiau nuo pat mažų dienų, kiek save atsimenu tai visada buvau su kamuoliu. Kamerūne futbolas – be proto populiarus. Jei nesi profesionalas, tai bent žaidi laisvalaikiu. Futbolas – mano aistra ir gyvenimas. Žaidžiau Yaounde „Dragon“ komandoje, kuri varžosi aukščiausiame šalies divizione. Taip pat priklausau Kamerūno jaunimo rinktinei“, – save pristatė kamerūnietis.

Į Lietuvą atvyko J. Tsanou atvyko prieš Pirmos lygos startą. Pirmą kartą iš savo šalies išvykusiam žaidėjui teko prisitaikyti prie naujos kultūros ir klimato, tačiau adaptaciją palengvino draugiškas komandų draugų sutikimas.

„Jau anksčiau norėjau žaisti Europoje, laukiau savo galimybės. Mano buvęs treneris susisiekė su dabartiniu BFA treneriu iš Kamerūno Seržu Tatiegangu ir paklausė dėl galimybės prisijungti. Atvykau į peržiūrą ir likau komandoje. Nėra lengva būti toli nuo šeimos ir namų, tačiau čia turiu komandos vaikinus, kurie dabar man yra kaip šeima ir padeda prisitaikyti. Komanda jauna, visi yra malonūs ir paslaugūs. Čia jaučiuosi tikrai gerai“, – apie naujo gyvenimo pradžią Vilniuje pasakojo BFA puolėjas.

Pirmoje lygoje kamerūnietis kol kas atlieka epizodinį vaidmenį, tačiau spėjo pasižymėti žaisdamas už BFA B komandą.

„Kol kas negaunu daug minučių, bet treneris paaiškino, kodėl taip yra ir kokia yra komandos žaidimo filosofija. Stengiuosi toliau dirbti ir adaptuotis prie lietuviško futbolo kaip galima greičiau. Futbolas Lietuvoje ir Kamerūne tikrai skiriasi, tačiau man patinka, kad čia žaidimo sparta yra aukšta. Pirmoje lygoje matau daug jaunų vaikinų, kuriems kaip ir man tai yra šansas atsiskleisti ir save parodyti“, – kalbėjo puolėjas.

Paskutiniame ture su „Šiauliais“ BFA (12 vieta, 3 taškai) neatsakė į penkis varžovų tikslius smūgius ir tai buvo jau ketvirtas pralaimėjimas iš eilės. Komandos naujokas sako, kad šie neigiami rezultatai neparodo komandos galimybių.

„Iš tiesų, sunku net paaiškinti, kodėl šiuo metu turime tokius rezultatus. Nesame prastesni už varžovus, per treniruotes mes visiškai save atiduodame. Treneriai mus labai motyvuoja ir jų dėka darbas vyksta tikrai puikiai. Manau, kad nenusipelnėme tokių rezultatų ir užimamos vietos. Treneriai nuolatos kartoja, kad nenuleistume galvų, toliau laikytumėmės disciplinos ir tikėtume savimi. Tuomet ir sulauksime rezultatų. Tai nėra lengva, bet mes savimi tikime“, – teigė J. Tsanou.

Tuo metu prieš sezoną į A lygą taikęsi „Jonavos“ (1 vieta, 18 taškų) futbolininkai užtikrintai žengia be pralaimėjimų. Abi ekipos jau buvo susitikusios kontrolinių rungtynių metu ir tada įtikinamą pergalę išsivežė jonaviškiai.

„Nekantriai laukiame rungtynių, kovos su lyderiais dar prideda daugiau motyvacijos. Varžovus gerbiame, bet visai jų nebijome“ – VII turo varžovus įvertino Afrikos futbolininkas.

Rungtynes gegužės 8 d. 15.00 val. bus galima stebėti tiesiogiai „Baltijos futbolo akademijos“ „Facebook“ paskyroje.