BFA naujokas D. Rimpa apie metus Italijoje ir artėjantį Pirmos lygos startą

Vidurio saugas Deimantas Rimpa – dar vienas naujas veidas antrą sezoną Pirmoje lygoje žaisiančioje Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) reprezentacinėje komandoje. Iki pasaulinės pandemijos jaunas futbolininkas žaidė Italijoje, bet dėl COVID-19 jis buvo priverstas grįžti į gimtąjį Vilnių, kur  sulaukė trenerio Andžėjaus Falčiko kvietimo prisijungti prie akademijos komandos.

Kovo 11 d. 19-ąjį gimtadienį atšventęs D. Rimpa būdamas dar paauglys gavo galimybę žaisti Italijoje ir nieko nelaukęs ja pasinaudojo.

„Žaidžiau „Granito“ komandoje, kurią tuo metu treniravo Pavelas Svirskij ir dabartinis BFA treneris A. Falčikas. Pastarasis turėjo pažinčių Italijoje ir gavau pasiūlymą pasitreniruoti Lombardijos regiono „Pro Sesto“ klubo akademijoje bei sužaisti keletą draugiškų rungtynių. Gerai pasirodžiau ir gavau kontraktą metams su galimybe išvykti į profesionalų klubą. Akademijoje patobulėjau, perpratau itališko futbolo principus ir tuomet sulaukiau Ferraros S.P.A.L. klubo kvietimo prisijungti“, – apie karjeros pradžią futbolo šalyje pasakojo žaidėjas.

Nors pradžia buvo daug žadanti, tačiau viskas pasikeitė persikėlus į kitą klubą.

„Metai S.P.A.L. komandoje buvo kol kas geriausi mano karjeroje: įsitvirtinau ekipoje, sužaidžiau daug rungtynių. Tikėjausi ten likti, bet po sezono keitėsi treneriai, tad teko ieškotis kitos komandos. Paieškos ilgai netruko ir netrukus atsidūriau Turino „Torino“ klube. Visgi, etapas Turine man nebuvo sėkmingas, su treneriu nepavyko rasti bendros kalbos, kankino mikrotraumos, todėl dažnai buvau neregistruojamas rungtynėms. Po ten praleisto pusmečio prasidėjo pandemija, čempionatas buvos sustabdytas ir išvykau namo“, – sakė D. Rimpa.

Čia žaidėjas sulaukė savo buvusio trenerio kvietimo atvykti treniruotis su BFA komanda, kurioje saugas greitai pritapo ir dabar ruošiasi artėjančiam čempionatui.

„Pažinojau trenerius, žaidėjus. Tai komanda, kurioje jaunam žaidėjui nieko netrūksta. Sudarytos visos sąlygos tobulėti ir siekti savo tikslų. Ekipoje puikiai jaučiuosi. Ilgą laiką nežaidžiau, todėl iš pradžių buvo nelengva. Tačiau kasdien įgaunu pagreitį ir artėju prie optimalios formos“, – pasakojo BFA saugas.

BFA pasiruošimo ciklo metu sužaidė daugiau nei dešimt kontrolinių rungtynių: iškovojo keturias pergales, penkis kartus nusileido varžovams ir du kartus sužaidė lygiosiomis.

„Komandos lipdymas dar tęsiasi, tačiau kasdien tobulėjame ir tikiuosi, kad prieš sezono startą būsime visiškai pasirengę. Pasiruošimo ciklą vertinu teigiamai. Gavome daug žaidybinės praktikos, tai yra svarbiausia. Svarbu iš kiekvienų rungtynių pasiimti kažką naujo, išanalizuoti klaidas ir stengtis jų nekartoti. Su nekantrumu laukiu starto, norime kuo aukštesnės vietos ir kuo geresnių rezultatų“, – kontrolinių susitikimų ciklą įvertino D. Rimpa.

Žaidėjas tikisi, kad Italijoje įgauta patirtis padės jam atsiskleisti antrame pagal pajėgumą čempionate.

„Itališkas futbolas paremtas taktika, judėjimu su ir be kamuolio bei greitų sprendimų priėmimu, tikiuosi ši patirtis padės Pirmoje lygoje. Motyvacijos suteikia, kad čempionate bus panašaus lygio komandos. Esame jauni, užsispyrę – tai turėtų mums padėti“, – sakė BFA  naujokas.

Pirmos lygos čempionato startas numatomas kovo 20 d.