BFA naujokai iš Kolumbijos neišsigando lietuviškos žiemos

Pirmai lygai besiruošiančią sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komandą papildė du jauni talentai iš Kolumbijos. Įveikę ilgus skrydžius, patikrinimus dėl pandemijos, Franciską Campo ir Juaną Sandovalį pasitiko atšiauri lietuviška žiema bei niekad nematytas sniegas. Tačiau žiemiškas oras futbolininkų neišgąsdino – pietų amerikiečiai greitai adaptavosi ir įsiliejo į jauną ekipą.

Praėjusiame sezone BFA rėmėsi savo akademijoje išugdytais žaidėjais, o prie ekipos prisijungęs treneris iš Kamerūno Seržas Tatiefangas įnešė tarptautinių vėjų. Šiemet trenerio, kuris anksčiau žaidė Pietų Amerikoje, inciatyva į ekipą atvyko jaunų ir perspektyvių legionierių.

„Praėjusį sezoną kai kuriose pozicijose neturėjome sveikos konkurencijos, tai nepadėjo žaidėjams dar sparčiau tobulėti. Komandos tikslai nesikeičia – toliau siekiame duoti šansą atsiskleisti akademijos jaunimui, o legionieriai ne tik suteiks jiems daugiau motyvacijos, bet ir patirties žaisti su kitos šalies, kultūros žaidėjais, kurių jie sutiks žaisdami ateityje. Norime suteikti šansą ir vaikinams iš Kolumbijos atsiskleisti Europoje. Manau, jie padės nutiesti mūsų komandai tiltą nuo jaunimo iki vyrų futbolo“, – kalbėjo S. Tatiefangas.

Vos iš lėktuvo išlipusius dvidešimtmetį vidurio gynėją F. Campo ir devyniolikmetį puolėją J. Sandovalį pasitiko stingdantis -20 laipsnių šaltis ir įspūdingos sniego pusnys.

„Sniegą pamatėme pirmą kartą. Siuntėme nuotraukas tėvams į Kolumbiją, jie negalėjo patikėti. Čia tikrai šalta žiema, bet mes greitai prisitaikėme. Džiaugiamės galimybe čia būti, esame labai patenkinti suteiktomis sąlygomis“, – teigė J. Sandovalis.

Įspūdingo 1.91 m. ūgio technišką ir atletišką gynėją bei universalų puolėją S. Tatiefangas pastebėjo kai jaunuoliams dar buvo vos po penkiolika.

„Abu žaidėjai atvyko iš žinomų Kolumbijos futbolo akademijų. Man patinka šios šalies žaidėjai – jie techniški, talentingi iš prigimties. Dažnai vykdavau į Kolumbiją, tuomet dalyvavau kitų žaidėjų peržiūroje ir pastebėjau šių jaunuolių degančias akis. Jie buvo per jauni išvykti, bet sunkiai dirbo ir dabar yra čia. Smagu, kad yra čia laimingi ir greitai adaptavosi.

Francisco kaip gynėjas yra labai greitas ir tvirto charakterio. Turėsime du bokštus gynyboje, mūsų žaidimo filosofijoje – centriniai gynėjai labai svarbūs. Juanas pasižymi universalumu, puikia technika, aikštės matymu. Jis gali žaisti bene trijose pozicijose ir mušti įvarčius. Jie abu yra jauni, turi puikius pagrindus, tačiau dar turi daug ko išmokti. Stengsimės jiems padėti. Manau jų kolumbiško futbolo stilius suteiks mūsų komandai daugiau veržlumo puolime, jie žino kaip kurti, kaip atakuoti“, – naujokus apibūdino S. Tatiefangas.

Pasak BFA trenerio, legionieriai padės įnešti ir sveikos konkurencijos, ir labiau motyvuos jaunimą.

„Konkurencija yra gerai, ji priverčia stengtis. Jau dabar matau, kad kai kurie žaidėjai stebi legionierius, iš jų mokosi ir net daugiau stengiasi. Tačiau konkurencija turi būti sveika. Komandoje mes stengiamės sukurti draugišką  aplinką. Viskas priklausys nuo žaidėjų ir jų pastangų, kiekvienas savo darbu turės užsitarnauti vietą komandoje, todėl viskas priklauso tik nuo jų“, – sakė futbolo specialistas.

BFA šiuo metu ruošiasi antram sezonui Pirmoje lygoje. Praėjusiame sezone jauniausia čempionato komanda užėmė 13 vietą.