BFA komandos likimas spręsis paskutiniame Pirmos lygos ture

Šį savaitgalį abi sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komandos sužais paskutinius turus Pirmoje ir II lygose ir užbaigs sezonus. Tiesa, Haroldo Šidlausko reprezentacinės BFA komandos likimas dar neaiškus: dėl teisės likti Pirmoje lygoje kovojanti ekipa po nesėkmės praėjusiame ture šį sekmadienį žais lemiamą turą, po kurio paaiškės, ar vaikinai užsitikrins vietą kitame Pirmos lygos sezone, ar liks 13-oje vietoje ir žais pereinamąsias rungtynes.

Paskutinis Pirmos lygos XXVI turas dovanos neeilinę intrigą, mat Jonavoje tarp lyderių „Jonavos“ ir „Šiaulių“ ekipų spręsis čempionų taurės savininkai. Ne mažiau dramos bus Plungėje, kur BFA jaunoji komanda rungtynėse su vietos „Babrungu“ (8 vieta, 34 taškai) kovos dėl teisės likti  antrame pagal pajėgumą šalies čempionate. Praėjusiame XXV ture H. Šidlausko vaikinai namų arenoje susitiko su kita sostinės komanda „Riteriais“ B. Nuo pat rungtynių pradžios vyko atkakli ir įtempta kova, akademijos jaunimas demonstravo didžiulį norą ir nusiteikimą, tačiau 89 min. padaryta klaida baudos aikštelėje kainavo komandai 3 taškus. Po realizuoto 11 mėn. baudinio pergalę 1:0 (0:0) šventė „Riteriai“ B. BFA kortas sumaišė ir Marijampolės „Sūduva“ B, kuri netikėtai 3:1 įveikė Vilniaus „Žalgirį“ B ir nepadėjo H. Šidlausko vaikinams palypėti lentelėje. Nepaisant pralaimėtų rungtynių, vyr. treneris liko patenkintas savo vaikinų kovingumu ir parodytu noru.

„Dėl praėjusio turo neturiu jokių pretenzijų, labai didžiuojuosi nusiteikimu ir parodytu noru. Nuoširdžiai didžiuojuosi vaikinais. Neplanuojame žaisti pereinamųjų rungtynių, nes paskutinėse rungtynėse ketiname išsikovoti tris taškus. Norime laimėti ir likimą laikyti savo rankose bei nelaukti dovanų iš varžovų. „Babrungą“ jau esame įveikę, nesitikime, kad jie nekovos. Varžovai – stipri komanda. Pirmoje lygoje nėra nė vienerių lengvų rungtynių. Matau, ką mūsų vyrai gali, kai jie yra užsivedę ir su noru, todėl važiuosime tik trijų taškų“, – sakė BFA strategas H. Šidlauskas, kuris ekipai pradėjo vadovauti sezono pabaigoje.

Pirmajame rate sostinės ekipa „Babrungą“ buvo įveikusi rezultatu 4:2 (2:0), o rungtynės spalio 24 d. 17.00 val. bus žaidžiamos Plungės stadione. ­­Jau aišku, kad į II lygą iškris „Kauno Žalgiris“ B, o 13-oje vietoje, kurioje šiuo metu rikiuojasi BFA, gali atsirasti ir „Sūduva“ B (20 taškų), ir Kretingos „Minija“ (22 taškų). Viskas spręsis paskutiniame ture, tačiau dėl palankių tarpusavio rezultatų BFA pergalė padės užtikrinti išlikimą Pirmoje lygoje.

Tuo metu trenerio Andžėjaus Falčiko BFA B komanda (8 vieta, 40 taškų) šiuo metu žaidžia antrame II lygos rate, kur kovoja 10 stipriausių ekipų. Pirmą kartą per akademijos istoriją į stipriausiųjų dešimtuką pakilę futbolininkai, sudaryti iš 16-17 m. BFA talentų, paskutiniame ture su „Garliavos“ ekipa sieks išsaugoti užimamą vietą, tuo metu garliaviškiams žūtbūt reikės taškų. Praėjusiame ture BFA B lygiosiomis 0:0 sužaidė su „Šilute“.

„Garliava“ sieks ketvirtos vietos, todėl varžovai bus motyvuoti. Pergalės ir palankių varžovų rezultatų atveju galime pakilti į septintą vietą, šeštos, deja, jau nepasieksime. Tikslas yra 3 taškai, mes kovosime iki galo, nes norime kuo geriau užbaigti sezoną. Sezoną vertinu teigiamai, nes išpildėme prieš sezoną iškeltą tikslą patekti į pirmąjį dešimtuką. Tai, kad būrys mūsų antros komandos žaidėjų papildė pagrindinę komandą parodo, kad progresas yra. Pvz., Aidas Šidlauskas, Esmilis Kaušinis, Nikita Ambrusevičius ir Ignas Paulikas išsikovojo vietą startinėje reprezentacinės komandos sudėtyje ir žaidžia Pirmoje lygoje“, – sakė ekipos vyr. treneris A. Falčikas.

II lygos paskutinis turas Garliavos A. Mitkaus mokyklos stadione bus žaidžiamas spalio 24 d. 11.00 val.