BFA jaunasis talentas A. Osipovičius: „Noriu išsikovoti vietą starte“

Praėjusį savaitgalį sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) jaunoji ekipa gerbėjus nudžiugino ne tik dramatiškai iškovotu pirmuoju tašku, bet Pirmoje lygoje puikiai debiutavusiais šešiolikmečiais. Jaudulys į startinę sudėtį įtrauktam kovą vos šešioliktąjį gimtadienį atšventusiam saugui Artiomui Osipovičiui nesutrukdė pademonstruoti gana solidaus žaidimo ir atlikti rezultatyvų perdavimą. BFA talentas tikisi įtvirtinti savo pozicijas komandoje ir svajoja apie profesionalo karjerą.

Vyr. trenerio Haroldo Šidlausko vedama ekipa (12 vieta, 1 taškas) sekmadienį Pirmos lygos antrajame ture su „Panevėžio“ B komanda po dramatiškos kovos 2:2 (0:1) jau per pridėtą teisėjo laiką išplėšė pirmąjį sezono tašką. Rungtynių herojumi tapo Pirmoje lygoje savo debiutinį dublį įmušęs puolėjas Samvelis Vardanyanas, puikiai pasirodė ir trenerio Artūro Švaikevičiaus žaidėjai A. Osipovičius ir Kipras Urbanavičius, atlikę po rezultatyvų perdavimą.

„Treniruotėje prieš rungtynes treneris Haroldas pasakė, kad būsiu starte. Nesitikėjau, bet labai apsidžiaugiau. Labai noriu žaisti Pirmoje lygoje. Išėjus į aikštę tikrai jaučiau didelį jaudulį. Kapitonas Aurimas Gackas padėjo nusiraminti, davė patarimų. Antrajame kėlinyje jau jaučiausi tvirčiau. Galėjome ir laimėti, bet pritrūko komunikacijos ir progų realizacijos. Labai norėjau padėti laimėti komandai, nes visi siekėme tik pergalės“, – debiuto akimirkomis dalijosi A. Osipovičius.

Fabijoniškių gimnazijos, kur žaidėjas lanko BFA sportinę klasę, devintokas savo debiutą pažymėjo ne tik rezultatyviu perdavimu, tačiau ir keliais efektingais epizodais.

„Buvo sunku. Panevėžiečiai buvo ir vyresni, ir visa galva aukštesni už mane. Pirmoje rungtynių pusėje galėjau ir pasižymėti: pamačiau, kad „Panevėžio“ B gynėjas nori atiduoti perdavimą saugui, perėmiau kamuolį. Pabėgau, smūgiavau, bet vartininkas apsaugojo savo kampą, man reikėjo stipriau smūgiuoti. Antrajame kėlinyje pastebėjau Samvelį, kuriam atlikau perdavimą, o puolėjas padarė savo darbą. Puikiai jaučiuosi komandoje, visi padeda ir pataria“, – pasakojo žaidėjas,

Pernai su U-15 Lietuvos čempionais tapęs šešiolikmetis, kuris gavo ir geriausio metų saugo apdovanojimą, yra nuolatos kviečiamas į Lietuvos jaunimo U-16 rinktinę, buvo pastebėtas ir užsienio klubų. A. Osipovičius neslepia ambicijų – jo galvoje tik kelias į didįjį futbolą.

„Prieš sezoną tikėjausi gauti šansą debiutuoti Pirmoje lygoje. Dabar noriu pakovoti dėl vietos starte. Labai noriu padėti komandai pasiekti kuo daugiau pergalių ir norėčiau, kad būtume bent trečioje lentelės vietoje. Žinoma, siekiu būti pastebėtas ir rinktinės trenerių, o ateityje svajoju apie karjerą užsienio klube. Labiausiai patinka „Liverpool“ ekipa, o Mohamedas Salah yra mano mėgstamiausias žaidėjas. Norėčiau būti kaip jis ir  pelnyti daug įvarčių“, – ambicijų neslėpė saugas.

Penktadienį BFA ruošiasi išvykai į Kėdainius, kur ekipa susitiks su „Nevėžio“ futbolininkais. Kėdainiškiai (5 vieta, 3 taškai) sezoną pradėjo įtikinama pergale 4:1 (0:0) prieš Panevėžio „Ekraną“. Šiose rungtynėse ekipai negalės padėti traumuotas BFA saugas Dominykas Kodz, tad šansų pasirodyti gali vėl gauti jaunieji vienos didžiausių šalyje futbolo akademijų futbolininkai.

„Ruošiamės ir galvojame tik apie tris taškus. Manau, iš mūsų U-16 komandos daug žaidėjų gali debiutuoti ir pasirodyti. Dirbame stipriai, todėl tikiu, kad šansų Pirmoje lygoje gaus ir kiti mano komandos draugai“, – teigė A. Osipovičius.