BFA ir Lietuvos U-19 rinktinės puolėjas M. Perveinis: „Pirmoje lygoje sieksiu 18-ikos įvarčių“

Įsibėgėjanti sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komanda praėjusiame Pirmos lygos ture iškovojo pirmąją pergalę, kuri dar labiau sustiprino jaunos ekipos pasitikėjimą savo jėgomis. Rungtynėse įspūdingu smūgiu pasižymėjęs Martinas Perveinis treniruotes ir rungtynes antrajame pagal pajėgumą čempionate derina su išvykomis į U-19 rinktinę, kurioje taip pat muša įvarčius. 18-etis BFA talentas tikisi, kad šiame Pirmos lygos sezone jam pavyks įmušti dvigubai daugiau nei pernai – 18 įvarčių.

Praėjusiame ture BFA (6 vieta, 4 taškai) vyko į Kėdainius, kur jaunieji trenerio Haroldo Šidlausko auklėtiniai solidžiu pasirodymu po 17-ečio Mato Tijušo ir M. Perveinio įvarčių antroje rungtynių dalyje 2:0 (0:0) įveikė „Nevėžio“ (7 vieta, 4 taškai) futbolininkus, kurie dar pernai rungtyniavo A lygoje ir yra vieni Pirmos lygos favoritų.

„Nevėžis“ turi stiprių legionierių, kibiai ir gerai gynėsi, manau, ši komanda verta pirmų trijų vietų lentelėje. Labai tikėjome savo pergale ir norėjome laimėti. Buvome itin užsivedę, treneris mūsų prašė disciplinos ir davė svarbias užduotis gynyboje. Pirmajame kėlinyje laikėmės plano. Pertraukos metu dar labiau nusiteikėme, patikėjome savo jėgomis ir įmušėme pirmąjį įvartį. Atsirado dar didesnis tikėjimas pergale, pradėjome dar labiau „Nevėžį“ spausti ir tuomet man pavyko pasižymėti. Manau, pagrindinis faktorius buvo mūsų nusiteikimas ir tikėjimas. Po pergalės buvome labai pakylėti. Kai važiavome atgal, neįsivaizduoju kaip autobuso vairuotojui pavyko išvairuoti (juokiasi)“, – pirmosios sezono pergalės priežastis įvardijo M. Perveinis.

Įspūdingu smūgiu iš 16 m. pasižymėjęs BFA puolėjas į savo sąskaitą įsirašė antrą tikslų smūgį ir pagal įmuštus įvarčius pasivijo kitą BFA puolėją Samvelį Vardanyaną. M. Perveinis sako, kad konkurencija šiame sezone abiem jauniems žaidėjams bus tik į naudą.

„Pamačiau, kad Džonis Gabrielius Puzas atlieka perdavimą ir aš pajaučiau spaudimą tik iš vieno gynėjo. Galvojau, kad esu daug arčiau vartų, pabandžiau smūgiuoti ir pavyko. Žaidėme kartu Samveliu. Jam vos 16-ika, o jau įmušė du įvarčius „Panevėžiui“ B. Puikiai sutariame, bandome aikštelėje rasti vienas kitą ir palaikyti. Manau, kad galime žaisti kartu, o konkurencija mums abiem yra į naudą, nes abu galėsime tobulėti ir eiti į priekį“, – pasakojo vienos didžiausių futbolo akademijų šalyje futbolininkas.

U-19 rinktinės narys įvarčių nestokoja ir kontroliniuose Lietuvos U-19 rinktinės susitikimuose: Martinui pavyko išvykoje pasižymėti prieš turkus, vėliau Kaune prieš estus. Praėjusiais metais su 8 įmuštais įvarčiais Pirmoje lygoje puolėjas buvo rezultatyviausias savo komandoje, tačiau šiemet kelia ambicingesnius tikslus.

„Rinktinėje, kaip ir BFA, užduotis nesikeičia – reikia įmušti. Kol kas pavyksta. Šiame sezone turiu planą Pirmoje lygoje įmušti dvigubai – nuo 16 iki 18 įvarčių“, – ambicijų neslėpė M. Perveinis.

Balandžio 9 d. į BFA areną atvyks kitas grėsmingas varžovas – taip pat pernai A lygoje rungtyniavusi Alytaus „Dainava“ (8 vieta, 4 taškai), su kuria BFA prieš sezoną sužaidė kontrolines rungtynes, kurios baigėsi lygiosiomis 1:1.

„Per draugiškas rungtynes buvau išvykęs į rinktinę. Tačiau komandos draugai pasakojo, kad turėjome daug progų, todėl manau, kad įveiksime juos ir neduosime progos džiaugtis „Dzūkų tankams“. Nemanau, kad pervertinsime savo jėgas. Po traumos atsigauna Dominykas Kodz, labai intensyviai ir rimtai ruošiamės, jokio atsipalaidavimo nėra“, – pasakojo M. Perveinis.

Susitikimą šeštadienį, balandžio 9 d., nuo 16.00 val. bus galima stebėti ir tiesiogiai „Baltijos futbolo akademijos“ „Facebook“ paskyroje.