BFA gynėjas T. Petkevičius: „Progresas turi pasimatyti ir rungtynėse“

Po skaudžių pralaimėjimų ir praleistų įvarčių jaunoji Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) ekipa toliau kantriai gerina savo žaidimą. Nors trenerių Andžėjaus Falčiko ir Seržo Tatiefango vaikinams penkiuose iš eilės Pirmos lygos turuose nepavyksta pelnyti taškų, gynėjo Tomo Petkevičiaus teigimu, komandos progresas greitai turėtų pasimatyti ir rungtynėse.

Praėjusiame ture iki tol daug įvarčių praleidę BFA (12 vieta, 3 taškai) futbolininkai pademonstravo solidesnę gynybą, bet pergalę 2:0 (1:0) išsivežė nepralaiminti pirmenybių lyderė „Jonava“. Pirmajame kėlinyje BFA gynėsi ir laukė savo progų, tačiau antroje rungtynių dalyje metė visas pajėgas lyginti rezultato ir perėmė žaidimo kontrolę. T. Petkevičius sako, kad ši kova parodė BFA progresą.

„Tikrai nesame prastesni už kitas lygos komandos, tačiau vienos ar kitos detalės sutrukdo mums pasiekti pergales. Su kiekvieneriomis sužaistomis rungtynėmis geriname savo žaidimą ir progresas yra matomas. Tai mus nuteikia labai pozityviai. Praėjusiame ture turėjome progų, bet pritrūko tikslumo realizuoti jas. Šį dalyką šlifuojame treniruotėse ir, manau, tik laiko klausimas kada pavyks įgyvendinti. Praleidome du įvarčius, tad, manau, ginamės solidžiau. Daug dėmesio treniruotėse skiriame ir gynybos gerinimui, jaučiamės užtikrinčiau ir labai tikiuosi, kad tai greitai pasimatys ir per rungtynes“, – vylėsi BFA vidurio gynėjas.

Vos 17 m. futbolininkas praėjusias metais debiutavo su pirmąja akademijos komanda, išsikovojo vietą startinėje sudėtyje ir sezono gale tapo svarbiu sudėties žaidėju. Šiemet, atvykus Kolumbijos vidurio gynėjui Francisco Campo, T. Petkevičiaus pozicija aikštėje varijuoja.

„Mano amžiaus žaidėjui svarbiausia žaisti, gauti kuo daugiau minučių, todėl esu patenkintas, kai mane treneriai stato ar į gynybos vidurį, ar į kraštą, man svarbiausia yra žaisti“, – teigė jaunasis akademijos talentas.

Šią savaitę buvo ištraukti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro burtai, kurie BFA antrą sezoną iš eilės suvedė su Kėdainių „Nevėžiu“. Praėjusiais metais BFA 1:0 įveikė varžovus ir iškovojo teisę žengti į kitą etapą.

„Taurės rungtynės visada yra įdomios, nes viską lemia vienerios rungtynės. Esu patenkintas, kad žaisime su „Nevėžiu“, bus labai gerai pasitikrinti, kaip atrodome prieš A lygos ekipą“, – taurės burtus įvertino T. Petkevičius.

Penktadienį BFA laukia išvyka į Marijampolę, kur vilniečiai susitiks su lentelės kaimyne „Sūduva“ B (13 vieta, 3 taškai). Būsimi pirmos akademijos komandos varžovai VII-ojo turo pačioje rungtynių pabaigoje 1:0 (0:0) palaužė Vilniaus „Riterių“ B vienuolikę ir iškovojo pirmuosius taškus, kurie juos turnyrinėje lentelėje priartino prie BFA ir „Kauno Žalgirio“ (14 vieta, 3 taškai).

„Šiose rungtynėse gali būti visko. Marijampoliečiai bus pakylėti ir užsivedę po pergalės. Tačiau mums pergalė labai reikalinga tiek taškų atžvilgiu, tiek psichologiškai, todėl mes taip pat esame nusiteikę labai ryžtingai ir vyksime tik taškų“, – prieš VIII Pirmos lygos turą kalbėjo T. Petkevičius.