BFA gynėjas E. Puzakinas: „LFF taurė – proga parodyti savo galimybes“

Antrus metus iš eilės Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro burtai Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) ekipą suvedė su Kėdainių „Nevėžiu“, kurį pernai jauna komanda pašalino iš turnyro. Ambicijų neslepiančios ekipos gynėjas Emanuelis Puzakinas sako, kad nepaisant iššūkių kupinos sezono pradžios, BFA sieks parodyti savo galimybes ir nužygiuoti kuo toliau.

Pirmos lygos pirmenybėse žaidžianti trenerių Andžėjaus Falčiko ir Seržo Tatiefango ekipa pamažu lipa iš nesėkmių ruožo, tačiau paskutiniame ture komanda išleido pergalę iš rankų praleisdama išlyginamąjį Marijampolės „Sūduvos“ B įvartį 90+5 min.

„Progresas yra, žaidimo kokybė gerėja, tačiau daromos nedidelės klaidos gynyboje kainuoja mums tris taškus. Labai pykome ant savęs, kai kontroliuodami kamuolį bent du trečdalius rungtynių laiko, du kartus leidome mums įmušti, o paskutinis įvartis įkrito likus kelioms sekundėms iki rungtynių pabaigos. Turėjome išlaikyti koncentraciją iki paskutinio teisėjo švilpuko“, – apie rezultatyvias lygiąsias 3:3 (3:1) Marijampolėje kalbėjo E. Puzakinas.

Nors po penkių pralaimėjimų iš eilės akademijos jaunimui pavyko iškovoti tašką bei įmušti, tačiau, pasak BFA gynėjo, progų realizacija nėra pakankama.

„Paskutinėse dvejose rungtynėse progų turėjome tikrai nemažai: Marijampolėje galėjome įmušti daugiau nei tris įvarčius, progų turėjome ir ankstesnėse rungtynėse su „Jonava“. Treneriai akcentuoja, kad turime mušti tiek, kiek sukuriame progų, todėl realizaciją turime tobulinti. Gali atrodyti, kad daromos klaidos gynyboje yra mažareikšmės, tačiau gavę bent menkiausią progą varžovai ja tikrai naudosis, todėl mums būtina įvertinti net smulkiausias detales“, – savo komandos žaidimą analizavo futbolininkas.

Šį šeštadienį, gegužės 22 d., BFA pradeda kovas LFF taurės turnyre, kuriame startuoja 30 futbolo komandų.

„Taurės turnyras ypatingas tuo, kad jame viskas priklauso nuo vienerių rungtynių. Į aikštelę eini su mintimi, kad viskas turi būti atlikta čia ir dabar, nėra kur taupyti savęs, nes arba laimėsi ir eisi toliau, arba iškrisi“, – taurės specifiką apibūdino E. Puzakinas.

Antrus metus iš eilės pirmajame etape burtai Vilniaus akademijos reprezentacinę komandą suvedė su A lygos debiutante Kėdainių „Nevėžio“ ekipa, kurią pernai BFA išmetė po pirmo etapo. Tuomet pergalę nulėmė vienintelis kapitono Luko Valvonio įvartis. Vėliau BFA įveikė Kazlų Rūdos „Šilą“, o jų žygį turnyre nutraukė Alytaus „Dainava“.

„Taip būna kartais futbole, kai burtai nuolat suveda tas pačias komandas. Mums taurė – gera proga sužaisti su aukštesnio meistriškumo komandomis, įgyti patirties ir parodyti savo galimybes. Pamenu, pernai sezono pradžia mums buvo labai sunki, patyrėme vien pralaimėjimus. Pergalė prieš „Nevėžį“ tuomet buvo didelis žingsnis. Žinoma, dabar Kėdainių klubas yra sukomplektavęs komandą A lygai, todėl su jais žaisti šiais metais bus gerokai sudėtingiau“, – varžovą įvertino E. Puzakinas.

Šiemet A lygoje debiutavęs „Nevėžis“ po 12 pralaimėjimų serijos atsisveikino su vyr. treneriu Vitalijumi Stankevičiumi, o komandos vairą perėmęs Darius Gvildys trečiadienį ją nutraukė pergale 2:1 (1:0) prieš Telšių „Džiugą“. Kaip ir „Nevėžiui“, BFA sezono pradžia taip pat kupina iššūkių.

„Sezono pradžia kaip ir pernai nėra lengva, vis dėlto manau, kad šiemet mūsų galimybės yra geresnės. Esame jauna komanda, todėl mums svarbu pagauti ritmą, įgauti tinkamą psichologinį nusiteikimą bei sukurti gerą atmosferą komandos viduje. Dar pridėjus stabilumą, tikrai galime rodyti gerus rezultatus“, – komandos potencialu neabejoja BFA gynėjas.

Rungtynės gegužės 22 d. 17.30 val. bus žaidžiamos Pilaitės gimnazijos stadiono manieže, jas tiesiogiai bus galima stebėti „Baltijos futbolo akademijos“ „Facebook“ paskyroje.

Foto: P. Židonis