BFA gynėjas E. Mockus „Pergalės ir taškai turi ateiti“

Iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro tik po atkaklios kovos iki paskutinių sekundžių pasitraukusi  „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) tiki, kad Pirmoje lygoje pradės rinkti taškus. Sezono pradžioje prie jaunos komandos prisijungęs vidurio gynėjas Ernestas Mockus sako, kad taurės aštuntfinalis parodė, kad BFA yra pasirengusi pradėti skinti pergales.

BFA trečiadienio vakarą pirmieji pelnė įvartį, bet po dramatiškos ir atkaklios kovos 1:2 (1:1) turėjo pripažinti Alytaus „Dainavos“ pranašumą. Nepaisant neigiamo rezultato, tiek ekipos vyr. treneris Ivanas Švabovičius, tiek patys žaidėjai liko patenkinti savo pasirodymu ir parodytu charakteriu.

„Taurėje pasirodėme tikrai gerai, palyginus su sezono pradžia, matosi mūsų progresas. Džiaugiuosi dėl mūsų komandos, nes pagaliau parodėme vyrišką žaidimą, nebijojome eiti į dvikovas, ko anksčiau tikrai trūko. Turėjome daug gerų kontratakų, gaila tik vieną įvartį įmušėme. Rungtynių gale po standartinių situacijų taip pat turėjome progų, pats galėjau pasižymėti, kai ištrūkau iš varžovo gniaužtų, bet nepavyko tiksliai pataikyti į vartus. „Dainava“ išties kibiai ir gerai gynėsi. Tą vakarą, manau, mums tiesiog pritrūko sėkmės. Jei toliau taip laikysimės žaidybinio plano, žaisime vyriškai, pergalių tikrai sulauksime“, – taurės aštuntfinalį prisiminė E. Mockus.

Anksčiau Nacionalinės futbolo akademijos komandoje, o vėliau „Kauno Žalgiryje“ žaidęs gynėjas nuomos pagrindais atsidūrė sostinėje, kur greitai pritapo prie BFA komandos.

„BFA vyr. treneris jau anksčiau norėjome mane matyti komandoje. Klubo vadovai dėl manęs susitarė ir aš sutikau su pasiūlymu. O komandoje nuo pat pirmos dienos pasijaučiau kaip namie: tiek su vyresniais, tiek su jaunesniais žaidėjais puikiai sutariame. Su kai kuriais jau buvome matęsi rinktinės stovyklose, žaidę vienas prieš kitą. Mano formą kiek apsunkino taurės rungtynėse Kazlų Rūdoje gauta trauma, įplyšo raumuo, bet sparčiai atsigaudinėju“, – pasakojo BFA futbolininkas.

VII-ame I lygos ture E. Mockus išvykoje stos į akistatą su savo buvusiu klubu – „Kauno Žalgiriu“. Abi ekipos šiuo metu kol kas rikiuojasi lentelės gale ir abi neturi iškovotų taškų, tad, pasak žaidėjo, kova bus atkakli. Vis solidesnį futbolą demonstruojanti jaunoji BFA komanda tiki, kad jų pergalių laikas ateina.

„Tikrai būsiu papildomai motyvuotas. Norėsiu prieš savo buvusią ekipą kuo geriau pasirodyti. Kaune nebus lengva, bet mūsų forma gerėja, o prieš kiekvienas rungtynes aš tikiu, kad iškovosime taškus. Nes trūksta tiek nedaug, todėl tikiu, kad tuoj pergalės ateis į mūsų kiemą. Žaidėme prieš stiprias, lentelės viršuje esančias komandas, o dabar laukia žemiau esančios komandos. Manau, gerai pasirodėme su stipriomis ekipomis, nebuvo taip, varžovai buvo galva geresni. Jie bausdavo mus už klaidas, o atrodė tiek nedaug trūksta iki taškų. Tikiu, kad dabar subrendome pergalėms“, – savo klubo šansais neabejoja E. Mockus.

VII turo rungtynės Kaune bus sužaistos šį sekmadienį, liepos 19.00 d. 17.00 val.