BFA čempionų treneris G. Sidorovas: „Man garbė dirbti su geriausiais Lietuvos vaikais“

„Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) garbės lentyna šį sezoną pasipildė ne viena taure. Be Artūro Švaikevičiaus Elitinės jaunių lygos (EJL) U-15 čempionų titulo, BFA trenerio Gintauto Sidorovo BFA U-14 A ir B ekipos tapo Jaunučių U-14 čempionato ir Pirmos lygos U-14 diviziono čempionais.

Abi ekipos nuo pat sezono pradžios buvo nesulaikomos ir tapo čempionatų lyderėmis, dažnai triuškindamos savo varžovus. Po įspūdingo sezono Jaunučių čempionato finale F. Sidorovo BFA U-14, kurioje dalis žaidėjų buvo iš A. Švaikevičiaus ekipos, 3:0 (2:0) įveikė VFA „Geležinį vilką“ ir iškėlė nugalėtojų taurę. Iš viso per 22 reguliariojo čempionato turus BFA U-14 A surinko 60 taškų, šventė 18 pergalių, 3 kartus sužaidė lygiosiomis ir tik vieną kartą pralaimėjo. Vaikinai įmušė net 158 įvarčius (dar 10 buvo pelnyti per finalinį etapą), o per visą sezoną praleido tik 17-ika. Pirmoje lygoje BFA U-14 B iš viso surinko 56 taškus, laimėjo 18 rungtynių, vieną kartą sužaidė lygiosiomis ir tik kartą pralaimėjo. Iš viso BFA U-14 B pelnė 134 įvarčius, o praleido tik 14-ika.

„Pati pradžia po karantino buvo nelengva. Vaikai buvo nesportavę, užsisėdėję. Laimei, turime puikias sąlygas akademijoje ir tai padarė lemiamą įtaką. Turėjome puikų pasiruošimą BFA arenoje žiemą, kitos komandos dėl sniego net negalėjo treniruotės, o mes intensyviai ruošėmės, todėl abu čempionatus pradėjome galingai“, – sezono pradžią prisiminė G. Sidorovas.

Dar prieš sezoną ekipoms buvo iškeltas tikslas tapti čempionais, o užtikrintas startas abejonių nepaliko.

„Sezonas nebuvo sunkus, bet nebuvo ir lengvas: į kiekvienerias rungtynės ėjome kovoti, daug mokėmės. Nors buvo triuškinančių rezultatų, tačiau visose rungtynėse mokėmės žaisti, kėlėme vis kitas užduotis. Ir Pirmos lygos U-13, ir Jaunučių pirmenybėse pralaimėjome tik po kartą, bet svarbiausia vaikams yra tobulėti. Antroje sezono pusėje ir varžovai jau žaidė prieš mus su didesniu užsidegimu. Atsipalaidavome, pajautėme stiprų pasitikėjimą savimi, be to prisidėjo nuovargis ir sezonas nebuvo užbaigtas taip įspūdingai. Sezoną vertinčiau dešimtuku su pliusu. Tapome Lietuvos čempionais, išėjome į Elitinę jaunių lygą – įvykdėme visus iškeltus tikslus“, – čempionišku sezonu džiaugėsi G. Sidorovas.

Abiejų BFA U-14 ekipų puolimo mašinos neturėjo lygių: Jaunučių čempionate su 50 įvarčių nepralenkiamas buvo A. Švaikevičiaus auklėtinis Nedas Garbaliauskas, kuris buvo ir rezultatyviausias ir Elitinėje lygoje. Pirmos lygos U-14 divizione puolėjas Arsenijus Morozovas su 37 įvarčiais taip pat tapo rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju.

„Puolimo grandis blizgėjo, tačiau turime visas stiprias grandis. Juk įvartis prasideda nuo gynėjų, tuomet savo darbą turi padaryti saugai, o puolėjai, pasinaudodami savo meistriškumu, užbaigia įvarčiu. Įmuštų įvarčių gausa yra visos komandos nuopelnas. Nedas – tikras šaunuolis, atidavė daug jėgų žaisdamas dviejuose čempionatuose. Retai būna, kad ir geras vaikas, ir geras futbolininkas, kuris turi didžiulį norą dirbti. Gaila, Arsenijus išvyksta gyventi į kitą šalį. Gaila jį prarasti, tačiau tikiuosi, apie jį dar išgirsti“, – teigė G. Sidorovas.

Treneris sako, kad akademijoje auga ypatinga karta, tačiau svarbiausia, kad ji nesustotų tobulėti.

„Pagal dabartinę situaciją, rezultatus ir tai, ką aš matau aikštėje galiu pakartoti ką esu sakęs prieš metus: šie vaikai po 10 metų kurs Lietuvos futbolo ateitį. Man didelė garbė yra dirbti su geriausiais su Lietuvos vaikais. Svarbiausia, kad jie dabar neužmigtų ant laurų, nes čia yra tik kelio pradžia. Noriu, kad jie turėtų stimulą tobulėti, nesustoti dirbti. Akademijos treneriai nori juos matyti Lietuvos rinktinėse, bet jiems reikės dar daug dirbti ir daug ką įrodyti“, – auklėtiniais džiaugėsi futbolo specialistas.

Pailsėję po sezono, jau rugpjūčio pradžioje komandos grįš ruoštis artėjančiam s EJL sezonui.

„Dabar švenčiame,  tačiau naujas čempionatas jau ne už kalnų. Nebus kada ilsėtis. Kitą sezoną laukia sunkios užduotys Elitinėje jaunių lygoje, kurioje mus norėčiau matyti stipriausiųjų trejetuke“, – teigė G. Sidorovas.