BFA B pradeda Antros lygos sezoną

Futbolo sezonas įsibėgėja: praėjusią savaitę Pirmos lygos sezoną atidarė pirmoji „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) komanda, o kovo 26 d. startuoja Antros lygos pirmenybės. Jose antrus metus iš eilės išvysime vyr. trenerio Haroldo Šidlausko BFA B ekipą, kuri išlaikė savo branduolį ir toliau jaunuosius akademijos futbolininkus ruoš vyrų futbolui.

BFA B praėjusiais metais su keturiomis pergalėmis, aštuoniais pralaimėjimais ir trimis lygiosiomis liko 10-oje lentelės vietoje. Pasikeitusioje Antroje lygoje, kuri iš regioninės tampa nacionaline, treneris komandos tikslų nekeičia.

„Praėjusiame sezone siekėme patekti į viršutinę lentelės dalį. Šio tikslo nepasiekėme, tačiau viską atsvėrė įgauta patirtis. Jaunimas gavo neįkainojamų pamokų ir tikrai patobulėjo. Išsaugojome komandos branduolį, mūsų lyderiai atkreipė BFA A komandos trenerių dėmesį ir pateko į pirmą komandą, su ja šiuo metu treniruojasi. Tikslas vėl lieka tas pats – norime būti pirmoje lentelės pusėje“, – kalbėjo BFA B strategas.

Praėjusiame sezone dalis atsiskleidusių antros komandos futbolininkų jau treniruojasi su BFA A komanda. Savo šanso laukia pasirodyti Pirmoje lygoje laukia Danielis Misiūnas, Denisas Podubnas, Andrius Kežunas.

„Praėjusiame sezone šiuo metu traumuoti D. Misiūnas ir D. Podubnas, padedami Esmilio Kaušinio ir tvirto startinės sudėties žaidėjo Nikitos Ambrusevičiaus, buvo mūsų lyderiai ir varikliai, nuo jų prasidėdavo visos atakos. Mes žinojome, ką jie gali organizuodami atakas, tačiau pernai žaidėjai įrodė, kad gali žaisti tarp vyrų. Iš šono atrodo, kad jie nėra fiziškai itin tvirti, tačiau aikštėje su vyrais kovėsi kaip lygus su lygiu. Tikiuosi, kad jie išsikovos savo vietą ir parodys ką gali pirmoje komandoje.

Tokia jau mūsų komandos paskirtis – atiduoti savo geriausius žaidėjus. Tačiau man kaip treneriui svarbiausia, kad jie tobulėtų. Jie treniruojasi su pirma komanda, bet jei ten nežais – žais pas mus. Tikiu, kad savo progos Pirmoje lygoje sulauks“, – savo auklėtinių galimybėmis neabejoja H. Šidlauskas.

Abi BFA komandos sezonams ruošėsi nuo praėjusių metų pabaigos ir turėjo ilgą, pilnavertį pasiruošimą BFA arenoje po stogu. Tiesa, BFA B planus kiek pakoregavo pandemija.

„Tikėjomės žaisti su vyrų komandomis, bet dėl pandemijos to daryti negalėjome. Tačiau prisitaikėme, žaidėme su jaunimo komandomis. Beveik kiekvieną savaitgalį žaidėme draugiškas rungtynes, pasiruošimas vyko sklandžiai, nors jo pabaigoje keli žaidėjai gavo traumas. Tai prasidedant sezonui šiek tiek apsunkino situaciją“, – pasiruošimo etapą įvertino BFA B vyr. treneris.

Dar anksčiau iš BFA B sudėties iškrito į autovariją patekęs, bet sparčiai sveikstantis Nikita Siriačenko.

„Kai sužinojome apie autoavariją, visą komandą ištiko šokas, labai dėl jo jaudinomės. Sekmadienį dar žaidėme draugiškas rungtynes, o po dienos įvyko nelaimė. Tačiau svarbiausia, kad jis itin sparčiai sveiksta. Labai lauksime grįžtant. Nikita yra tikras pavyzdys mūsų komandoje: iš kitakalbės mokyklos dėl futbolo perėjo į Fabijoniškių gimnazijos sportinę klasę. Nei dėl pažangumo, nei dėl motyvacijos ir pastangų aikštėje jam jokių priekaištų neturėjau“, – savo auklėtinį apibūdino H. Šidlauskas.

Antros lygos sezoną kovo 26 d. atidarys BFA rungtynės su kita sostinės komanda „Viltimi“.

„Šiemet sulaukėme daug pokyčių: Antra lyga tapo nacionaline. Tai reiškia, kad turėsime įvairesnių varžovų ir dar didesnį kiekį rungtynių visoje Lietuvoje. Lyga atrodys tikrai kitaip, atėjo naujų komandų, kurios sustiprins konkurenciją. Simboliška, tačiau ir pernai sezoną pradėjome su „Viltimi“. Šiai komandai abu kartus pralaimėjome, debiutinės rungtynės buvo pažymėtos 4 praleistais įvarčiais ir dviem raudonomis kortelėmis. Bus labai gerai pasižiūrėti ir įsivertinti save iš šono, ar patobulėjome per metus ar ne“, – prieš pirmąsias rungtynes kalbėjo BFA B vyr. treneris.

Kaip ir Pirmos lygos rungtynės, Antros lygos rungtynės dėl karantino apribojimų vyks be žiūrovų.