BFA – atjaunėjusi komanda su savo baze ir nauju trenerių štabu

 

Praėjusiais metais BFA žaidė Pirmoje lygoje savo partnerių FK „Vilnius“ vardu. Pastarasis klubas tarpsezonyje pakeitė savo planus ir nutarė atsisakyti vyrų komandos. Tačiau vieta neliks tuščia – antrajame pagal pajėgumą Lietuvos futbolo divizione matysime BFA ekipą.

BFA vadovai prieš mėnesį šį sprendimą motyvavo tuo, jog akademijos auklėtiniai „turi gauti pilnavertį ugdymo procesą ir tam reikalingą praktiką, be kurios sėkminga integracija į vyrų futbolą yra sunkiai įmanoma.“

Ar tai nereiškia, jog ant BFA pečių šiemet kris papildoma didelė finansinė našta? Atsakydamas į šį klausimą akademijos direktorius Ivanas Švabovičius pasikeitusios situacijos nedramatizavo.

„Nėra taip, kad mūsų partneris FK „Vilnius“ visai pasitraukė iš futbolo. Tiesiog klubas pakeitė filosofiją, kryptį, nes didesnį dėmesį skirs savo futbolo mokyklai, bazės kūrimui. Manau, kad ateityje tai bus stiprus klubas, nes su juo dirba solidūs žmonės. Bet kokiu atveju Petras Narbutas išliko mūsų partneriu ir rėmėju. Pagrindinis skirtumas tas, kad žaisime Pirmoje lygoje akademijos vardu“, – sakė I. Švabovičius.

Apie pasikeitimus komandos sudėtyje ir trenerių štabe jis papasakojo pirmalyga.lt svetainei.

– Kaip vyksta Jūsų komandos pasiruošimas sezonui? Koks tikslas keliamas komandai?
– Iš esmės viskas sklandžiai. Pradėjome treniruotis nuo gruodžio, sužaidėme „Snaigės“ turnyre. Buvo ir pergalių, ir pralaimėjimų, tačiau tai ne svarbiausias dalykas.

Kaip pavyko pasiruošti – sunku pasakyti. Suprantame, kad sezonas nelengvas, bet turime savo strategiją remtis jaunais žaidėjais.

Mūsų ilgalaikis tikslas, kad po poros sezonų pretenduotume į prizinę vietą. Šiais metais sieksime neiškristi, išsaugoti sportinę teisę kitam sezonui toliau žaisti Pirmoje lygoje.

–  Kas atstovaus komandai šį sezoną? Ar bus žaidėjų, kurie pernai atstovavo „Vilniui“? Ar bus legionierių?
– Iš praėjusių metų komandos liko tik keli žaidėjai. Tai – vartininkas Dominykas Valeckas, gynėjas Lukas Valvonis, saugas Lukas Juodkūnaitis. Visi kiti – jaunimas. Turėsime apie 15-16 savo akademijos auklėtinių. Jaunesni – gimę 2003 metais, iš buvusios mūsų U17 komandos. Keletas – gimusių 2002, 2001 metais.

Vyresni, 23-24 metų amžiaus, bus tik du – minėtas L. Valvonis ir (buvęs Vilniaus „Vyčio“ žaidėjas – aut. past.) Arturas Skuratovičius.

Iš kitų komandų mūsų gretas papildė Emanuelis Puzakinas (iš DFK „Dainavos“), Augustas Aldonis ir Arnoldas Baulinas (iš Vilniaus „Vyčio“), Elvinas Ališauskas (iš „Riterių“).

Legionierių šią dieną neturime. Šios minties visiškai neatsisakome, bet jei turėtume, jie turi būti dviem galvomis stipresni už vietinius žaidėjus.

– Ar komandoje toliau planuoja žaisti BFA treneriai – Haroldas Šidlauskas, Eivinas Zagurskas? Kas treniruos komandą Pirmoje lygoje?
– 
Treneriams suderinti darbą su žaidimu sudėtinga. Jie turi didelį krūvį akademijoje, todėl fiziškai nespėja. Nutarėme, kad trenerių prioritetas yra akademija, stiprus žaidėjų paruošimas. Norime turėti kuo stipresnę akademiją.

Tas pats ir su treneriais. Igoris Morinas ir Dmitrijus Kartašovas dirbs akademijoje. Pirmoje lygoje komandą treniruosiu aš kartu su Andžejumi Falčiku.

– Rezultatyviausias praėjusių metų žaidėjas Ignas Kružikas perėjo į „Panevėžio“ komandą A lygoje. Kas gali perimti lyderio poziciją puolime? Galbūt Artūras Skuratovičius, kuris prieš kelis metus buvo rezultatyviausiu lygoje?
– Norėtųsi, kad Artūras perimtų tą vaidmenį. Bet jei kas nors prieš 2019 metų sezoną būtų pasakęs, kad Ignas bus rezultatyviausias, niekas nebūtų patikėjęs. Visiems žaidėjams linkiu realizuoti save. Pasižiūrėsime, kaip jiems seksis.

Dėl Igno, be abejo, malonu, kad jis išvyko į A lygą. Svajojame turėti galvos skausmą, kad komandoje turėtume per daug žaidėjų, nes iš apačios kiltų jaunimas. Norime, kad pirmoje komandoje būtų kuo daugiau auklėtinių.

– Pernai komanda žaidė Fabijoniškių stadione. Kiek svarbu Jums tai, kad šiam sezonui jau turite savo aikštę su kupolu? Ar joje planuojate žaisti visus metus?
– Bet kuris namas statosi nuo pamatų, todėl bazės turėjimas yra pagrindinis dalykas. Ypač, kai šiai dienai akademijoje turime mokymą nuo pat mažumės, nuo 3 metų ir jau yra žaidėjų, iškeliavusių į A lygą – kaip Ignas Kružikas.

Planuojame BFA arenoje žaisti visus metus, nes turime vieną geriausių dangų Lietuvoje, atitinkame Pirmos lygos reikalavimus. Vasarą žiūrėsime, kaip bus su temperatūra.

– Kokią šiais metais matote Pirmą lygą? Ar ji bus stipresnė nei pernai?
– Manau, kad praėjusiais metais ji buvo pakankamai stipri. Taurės varžybos parodė, kad Pirmos lygos komandos konkurencingos. Kadangi turime daug legionierių A lygoje, dalis lietuvių pasirenka žaisti Pirmoje lygoje. Mūsų atžvilgiu tai tikrai bus stipri ir gera lyga.

pirmalyga.lt informacija