BFA antroji komanda pradeda kovas II lygoje

„Baltijos futbolo akademija“ (BFA) siekdama kuo daugiau akademijos žaidėjų integruoti į vyrų futbolą, šiemet subūrė ir antrąją komandą, kuriai vadovas vyr. treneris Haroldas Šidlauskas ir treneris Arturas Chatkevičius. BFA vaikinai atstovaus akademiją trečiame pagal pajėgumą šalies čempionate – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygoje. Pasak komandos vyr. trenerio H. Šidlausko, kuris debiutuoja kaip vyr. treneris vyrų futbole, ekipos pagrindinis tikslas yra paruošti žaidėjus aukštesniam lygiui ir būti „talentų kalve“ Pirmoje lygoje žaidžiančiai BFA pirmajai komandai.

– Haroldai, kaip kilo mintis suburti komandą II lygai?

Prieš dvejus metus BFA jau buvo subūrusi komandą II lygai. Tuo metu ją treniravo Ivanas Švabovičius ir Dmitrijus Kartašovas, o aš žaidžiau ir padėjau treneriams. Nuo to viskas ir prasidėjo: kitais metais „Vilniaus“ vardu ėjome į Pirmą lygą, o šiemet abiejose lygose BFA turi savo komandas. Tuomet sezonas II lygoje nebuvo nusisekęs, nes pirmoje komandoje iš tos ekipos liko tik du žaidėjai – Dominykas Valeckas ir Lukas Juodkūnaitis. Tačiau žaisti buvo vertinga, nes įgavome patirties, o dabar turime rimtesnę komandą.

– Kokius tikslus akademija iškėlė šiame sezone?

Svarbiausias tikslas – įgyti patirties vyrų futbole ir padėti mūsų akademijos žaidėjams jame adaptuotis. Vieta turnyrinė lentelėje mums nėra tiek svarbi. Vien dalyvauti II lygoje su penkiolikmečiais, šešiolikmečiais – čia jau didelė ambicija. Norime, kad vaikai išliptų iš komforto zonos, žaistų vis aukštesniame lygyje. Siekiame, kad šie vaikiniai kuo daugiau žaistų, įgautų patirties, kad atėję į Pirmą lygą jiems nereiktų ilgai adaptuotis prie vyrų futbolo, kito greičio ir kontakto.

Taip pat šioje komandoje auginsime žaidėjus pirmajai komandai ir sieksime būti geru filtru – t.y. mūsų tikslas – atrinkti pirmajai BFA komandai žaidėjus, kurie parodys didžiausią norą, motyvaciją, profesionalumą – jie gaus šansą žaisti Pirmoje lygoje.

– Kaip vertini II lygą ir kokie priešininkai joje laukia?

Pusę lygos komandų sudaro klubų jaunimo komandos, o likusios – vyrų komandos. Galėsime pažaisti ir prieš motyvuotus bendraamžius, ir prieš vyrus. Mums – tai labai geras balansas. Prieš dvejus metus to nebuvo. II lyga, mano nuomone, yra tarpinė stotelė prieš vyrų futbolą.

– Dar pernai žaidei Pirmoje lygoje, akademijoje dirbi treneriu su vaikais, o dabar treniruosi komandą, kuri žais vyrų futbole. Pačiam tai nemažas iššūkis?

Prieš dvejus savo kaip žaidėjo ambicijas padėjau į šalį ir susikoncentravau į treniravimą, kur galiu visas save realizuoti kaip futbolo profesionalas. Labai į tai įsiliejau, o Pirmoje ir II lygoje žaidžiau kaip jaunesnių futbolininkų užnugaris, tam, kad galėčiau jiems padėti. Bet tai buvo antraeilis dalykas, treniravimas jau tada buvo mano prioritetas. Jau dvejus metus žaidėjo karjerą esu padėjęs ant lentynos. Šie metai – man ypatingi. Atsidarau vis naujas duris, kur randu naujų žinių, žmonių, iš kurių mokausi. Didelį perversmą mano galvoje padarė darbas su treneriu iš Belgijos Cederique Tulleners. Dabar visas žinias sieksiu išbandyti, jas pritaikyti praktikoje.

– Dirbsi kartu kartu su kitu BFA treneriu A. Chatkevičiumi. Kaip sekasi rasti bendrą kalbą?

Su treneriu labai gerai sutariame. Po truputį mūsų duetas susistyguoja, aš esu labai patenkintas bendru darbu.

– Treneri, kaip atrodo antroji BFA komanda?

Tai – įdomi komanda, jos branduolį sudaro 2004 m. gimę žaidėjai. Turime įdomių atakuojančių žaidėjų. Mėgaujuosi darbu su šia komanda, ir, manau, antroje sezono pusėje galėsime parodyti jau patrauklų futbolą. Ateina mūsų laikas įjungti filtrą ir pastebėti labiausiai motyvuotus. Dabar jie įpratę prie atostogų visą vasarą, futbolas galbūt nėra pirmoje vietoje. Dabar ir pasimatys, kas pasiruošęs paaukoti atostogas ir nepraleisti čempionato rungtynių ar treniruotės.

Žaidėjai gaus šansą treniruotis, kartais ir žaisti už pirmąją komandą. Stengiamės sudaryti tokias sąlygas, kad futbolininkai matytų, kad yra reikalingi, kad gali kilti aukščiau ir turėtų motyvaciją.

– Tarp komandos narių ir tavo jaunesnysis brolis – Aidas. Kaip sekasi dirbti su juo?

Nemanau, kad jam šiuo atveju pasisekė (juokiasi). Aš jam net būnu griežtesnis nei kitiems žaidėjams. Ne mano charakteriui būti mielu. Broliui tenka didesnis spaudimas, tačiau, norint tapti profesionaliu futbolininku, turi turėti labai tvirtą charakterį, aš čia gal net padedu broliui. Manau, jis supranta pastabas ir mano emocijas.

– Kaip vyko pasiruošimas čempionatui?

Karantinas mus išmušė iš vėžių, nes pirmą kartą per kelerius metus, kai treniruoju, turėjome tokį gerą pasiruošimą. Kiekvieną savaitgalį žaidėme draugiškas rungtynes, žiemą savo BFA arenoje turėjome puikias sąlygas dirbti. Tada karantinas ir vėl viskas iš naujo. Po karantino dirbome grupėmis pagal reikalavimus, po dar dviejų savaičių galėjome treniruotis su kontaktu. Prieš lygos startą, sužaidėme draugiškus susitikimus su „Granitu“, kuriems nusileidome 3:2, FM „Ateičiai“ taip pat pralaimėjome 1:3. Labai gerai, kad pavyko išbandyti savo jėgas, žinoma, turime kur tobulėti. Manau žaidėjams dar reikės gero rato, kad priprastume prie greičio, kontakto.

II lyga bus intensyvi, tikėjomės startuoti anksčiau, bet turėjome dar papildomą savaitę pasiruošimui. Būsime pasirengę ir laukiame pirmųjų rungtynių.

II lygos pirmojo turo rungtynes su FK „Viltis“ BFA sužais birželio 21 d, 20.00 val. LFF stadione.