Apdovanototi EJL futbolo čempionato laureatai

Liepos 4-ąją pramogų ir poilsio centre „Belmontas“ apdovanojimų ceremonija užbaigtas įdomus ir intriguojantis 2020–2021 metų Elitinės jaunių lygos (EJL) ir Merginų elitinės lygos (MEL) sezonai. Taurių ir medalių įteikimo ceremonijoje tarp prizininkių buvo ir dvi „Baltijos futbolo akademijos“ komandos.

Septintojo Elitinės jaunių lygos sezono nugalėtojais tapo trenerio Artūro ŠvaikevičiausBaltijos futbolo akademijos“ U-15 bei FK „Žalgiris“ U-16 ir U-17 komandos.

Per 28 A. Švaikevičiaus čempioniška komanda iškovojo 24 pergales, 1 kartą sužaidė lygiosiomis ir 3 kartus nusileido varžovams. Vaikinai įmušė net 110 įvarčių, o praleido tik 15-ika. BFA U-15 su 73 įskaitiniais taškais gerokai atsiplėšė nuo juos persekiojusių Klaipėdos FM (2 vieta, 62 taškai) futbolininkų ir čempionų vardus užsitikrino dar nesibaigus čempionatui. Tai pirmas akademijos istorijoje laimėtas EJL čempionų titulas.

Ceremonijoje apdovanojimus atsiėmė geriausiu besiginančiu žaidėju išrinktas kapitonas, BFA gynybos bokštas ir dviejų įvarčių autorius Ąžuolas Indriulis, geriausiu saugu paskelbtas visą sezoną užtikrintai komandos draugams perdavimus dalijęs vienas komandos lyderių Artiomas Osipovičius, dar sugebėjęs ir įmušti 11-ika įvarčių. Rezultatyviausio U-15 diviziono futbolininko apdovanojimą atsiėmė vartininkų siaubas, 36 įvarčių autorius Nedas Garbaliauskas. Puolėjas, beje, žaidė ir Ginto Sidorovo BFA U-14 komandoje, kurioje varžovams nepagailėjo 50 įvarčių, tad iš viso jo sąskaitoje – 86 įvarčiai!

Trečia vietą EJL U-17 čempionate užėmė Arturo Chatkevičiaus BFA U-17, kuri pirmenybėse iki paskutinės akimirkos dar kovojo dėl 2 vietos, tačiau dėl nepalankių varžovų rezultatų liko treti. Tačiau, kaip ceremonijos metu sakė A. Chatkevičius, tiek, jis tiek komanda rezultatu labai džiaugiasi, o pasiekta vieta viršijo prieš sezoną išsikeltus lūkesčius.

BFA septyniolikmečiai, kurie viso sezono metu žaidė tai už Haroldo Šidlausko BFA B, tai jungdavosi prie Andžėjaus Falčiko ir Seržo Tatiefango  reprezentacinės ekipos,  per 28 turus iškovojo 20 pergalių, 8 kartus pralaimėjo. Iki pat paskutinių rungtynių vyko atkakli kova su FM „Ateities“ (2 vieta, 63 taškai), kurie į antrą vietą pakilo tik paskutiniame ture.

Jaunuosius žaidėjus ceremonijoje pasveikino ir apdovanojimus įteikė LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis, LMFA prezidentas Artūras Vitalijus Krukis, LFF Vykdomojo komiteto nariai Jan Nevoina, Ingrida Siliūnienė, LMFA generalinė direktorė Vilma Zurzė, LVJUFA direktorius Deivis Kančelskis, LFF techninis direktorius Patrickas De Wilde ir moterų futbolo vystymo vadovas Cederique’as Tullenersas, Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės žaidėja Laura Ruzgutė

2020–2021 m. sezono EJL komandos-prizininkės

EJL U15

  • 1 vieta: BFA 
  • 2 vieta: Klaipėdos FM
  • 3 vieta: FA-FK Riteriai

EJL U16

  • 1 vieta: FK „Žalgiris“
  • 2 vieta: FA „ Kauno Žalgiris“
  • 3 vieta: FA-FK „Panevėžys“-PRSSG

EJL U17

  • 1 vieta: FK „Žalgiris“
  • 2 vieta: FM „Ateitis“
  • 3 vieta: BFA